lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Už sukčiavimą moteris sulaukė griežtos bausmės

2015.03.18

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį paskelbė nuosprendį D.M. (g. 1973) už tai, kad ji apgaule įgijo svetimą 463 eurų (1600 litų) vertės turtą. Moteriai paskirta 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, tačiau ją subendrinus su anksčiau paskirta bausme už grotų D.M. turės praleisti 3 metus ir 6 mėnesius.

D.M. nukentėjusiajam turės atlyginti padarytą turtinę žalą bei atlyginti moralinę 289 eurų (1000 litų) žalą.

Teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamoji D.M. jau yra du kartus teista už analogiškas nusikalstamas veikas, o naują nusikaltimą padarė bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu. Bausmės tikslai gali būti pasiekti tik paskyrus realią laisvės atėmimo bausmę.

Kaltinamoji, melagingai prisistačiusi ne savo vardu, iš nukentėjusiojo apgaule išviliojo 1000 litų grynaisiais pinigais, prižadėjusi padėti jam įsidarbinti Vadovybės apsaugos departamente. Vėliau ji paprašė dar 689 litų „papildomiems kursams“, nukentėjusysis jai atidavė turėtus 600 litų.

D.M. bylos faktų neneigė, prisipažino, tačiau teigė, kad nukentėjusiajam iš tiesų norėjo padėti įsidarbinti Vadovybės apsaugos departamente, tiesiog to padaryti jai nepavyko. Kaltinamoji neatskleidė, ką iš darbuotojų pažįsta šioje institucijoje.

Kaltinamosios paaiškinimų nepatvirtino ir susirašinėjimas trumposiomis žinutėmis tarp jos ir nukentėjusiojo. D.M. leido nukentėjusiajam suprasti, kad ji pati dirba minėtame departamente, nors tai nėra tiesa. Taigi, kaltinamosios pozicija proceso metu nebuvo nuosekli.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

 

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:

Guoda Paužaitė

Vilniaus miesto apylinkės teismo

pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene

Laisvės pr. 79A, Vilnius

tel. (8 5)  274 0379

mob. 8 646 12 149

el.p. guoda.pauzaite@teismas.lt