lt
En

Teismų pranešimai spaudai

UŽ TAKSISTO NUŽUDYMĄ JAUNAS VYRAS ILGAI KALĖS UŽ GROTŲ

2014.11.04

Antradienį Kauno apygardos teisme buvo paskelbtas nuosprendis J. M., kuris 2013 m. Kaišiadoryse, apsvaigęs nuo alkoholio, žiauriai nužudė taksistą. Vyras kalės 14 metų.

Jaunas vyras kaltintas tuo, kad 2013 m. rugsėjį, būdamas neblaivus, važiuodamas taksi automobiliu Kaišiadorių rajone, išviliojęs vairuotoją iš automobilio, sudavė jam ne mažiau kaip 3 smūgius ranka ir 55 kartus dūrė peiliu į įvairias kūno vietas. Po grumtynių jaunas vyras įsėdo į taksi automobilį ir važiavo namų link palikęs vairuotoją mirti nuošalioje vietoje. Kadangi J. M. vairavimo įgūdžių neturėjo, nulėkė nuo kelio ir, automobilį palikęs griovyje, namo patraukė pėsčiomis.

Kaltinamasis kaltu prisipažino. Apklausų metu kaltinamasis keitė savo parodymus dėl automobilio pagrobimo tikslo. Iš pradžių teigė, kad buvo sugalvojęs pasivažinėti taksi automobiliu po miestą, nors pinigų neturėjo, o paskui planavo pabėgti, vėliau šiuos parodymus pakeitė, teigdamas, kad sugalvojo pagrobti automobilį, todėl bevažiuodamas paprašė vairuotojo sustoti parūkyti, kad šis išliptų kartu. Atsižvelgęs į byloje esančius įrodymus, teismas padarė išvadą, kad J. M., turėdamas tikslą užvaldyti automobilį, iš namų pasiėmė peilį ir, jį panaudojęs prieš taksi vairuotoją, savo nusikalstamą sumanymą įgyvendino.

J. M. neginčijo, jog visus sužalojimus, konstatuotus nužudytajam, padarė jis.

Kaltinamojo atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra tai, jog jis nusikalstamą veiką įvykdė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, o tai turėjo įtaką veikos padarymui. Lengvinanti – jog prisipažįsta ir nuoširdžiai gailisi padaręs nusikalstamą veiką.

Teisėjų kolegija, įvertinusi visus byloje esančius įrodymus, liudytojų, nukentėjusiųjų, kaltinamojo parodymus, atsižvelgdama į veikos pavojingumo visuomenei pobūdį ir laipsnį bei į kaltinamojo asmenybę, į atsakomybę sunkinančias ir lengvinančias aplinkybes, nusprendė J. M. pripažinti kaltu ir skirti 14 metų laisvės atėmimo bausmę. Taip pat nužudytojo šeimos atstovams priteistas 13399,46 litų turtinės ir 180 000 litų neturtinės žalos atlyginimas.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.