Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Už tyčinį nužudymą bėgliui paskirta septynerių metų laisvės atėmimo bausmė

2014.04.04

Penktadienį Klaipėdos apygardos teismas už tyčinį nužudymą anksčiau neteistam ir dvylika metų nuo teismo Rusijoje besislapsčiusiam 32 metų D. I. skyrė laisvės atėmimą septyneriems metams.
 
2001 m. birželio 8 d. vėlų vakarą po šokių Tauragės dvare prie turgavietės buvo nužudytas 25 metų su teisiamojo draugu susikivirčijęs vyras. Nuo D. I. ir R. P., anksčiau įsiteisėjusiu nuosprendžiu nuteistos už jaunuolio nužudymą, suduotų smūgių nukentėjusiajam į galvą šis ligoninėje po kelių savaičių mirė.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad vyras mirė nuo kaltinamojo ir nuteistosios tiesioginiais veiksmais padarytų sužalojimų visumos, todėl D. I. turi atsakyti už tyčinį nužudymą kaip šio nusikaltimo vykdytojas, lygiai kaip ir nuteistoji. Pasak teismo, smurtinių veiksmų paskatos buvo akivaizdžiai chuliganiškos, pasireiškusios nukentėjusiojo užpuolimu ir jo sužalojimu be tarpusavio santykių priežasties, kaip pre¬teks¬tą sa¬vo veiks¬mams pa¬nau¬do¬jant ma¬ža¬reikš¬mę dings¬tį.

Skirdamas mažesnę už sankcijos vidurkį laisvės atėmimo bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis savo kaltę pripažino, nuoširdžiai gailėjosi nusikaltęs, padarytas nusikaltimas nebuvo dėsninga kaltinamojo gyvenimo būdo pasekmė, o buvo atsitiktinis reiškinys, sąlygotas nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių, nusikaltimas padarytas netiesiogine tyčia, nenaudojant žmogui žaloti pritaikytų įrankių, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per 20 dienų paduodant skundą per Klaipėdos apygardos teismą.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Gintarė Daugėlaitė
Klaipėdos apygardos teismo pirmininko patarėja
tel. (8 46) 390 962
el. paštas gintare.daugelaite@teismas.lt