Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Už viešosios tvarkos pažeidimą – laisvės atėmimo bausmės

2014.04.15

Trakų rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kaltinamuosius M. J., E. S. ir  M. L. pripažino kaltais dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Teismas, pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nustatė, kad M. J. ir E. S. 2014 metų kovo 30 dieną, apie 12.20 val., būdami apsvaigę nuo alkoholio, Vievyje, Semeliškių gatvėje, ties viešojo transporto stotele, išėję į važiuojamąją kelio dalį stabdė pravažiuojančius automobilius, taip trukdydami eismą ir keldami avarines situacijas. M. J. užkirtus kelią V. M. vairuojamam automobiliui ir šį važiuojamojoje kelio dalyje priverstinai sustabdžius, M. J. ir E. S. užlipę ir atsigulę ant automobilio kapoto trukdė V. M. toliau važiuoti, o E. S. rankomis rodė automobilyje buvusių nukentėjusiųjų V. M. ir R. M. atžvilgiu nepadorius gestus, demonstravo nuogus sėdmenis.

Taip pat M. J. ir  M. L. 2014 metų kovo 30 dieną, apie 21.30 val., būdami apsvaigę nuo alkoholio, viešoje vietoje, t.y. Vievyje, prie Semeliškių gatvėje 33A esančio prekybos centro „Aibė“, į Vievio miesto vaizdo stebėjimo kamerą tyčia mėtė akmenis, šaligatvio blokus, lipo ant kameros stulpo ir bandė šį išjudinti iš atramos, o tęsdami nusikaltimą paėmė prie prekybos centro stovėjusį K. M. priklausantį dviratį bei sviesdami jį tris kartus į asfaltą sulaužė.

Skirdamas bausmes, teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamieji jau yra teisti, turi neišnykusius teistumus, bausti administracine tvarka, viešąją tvarką pažeidė veikdami bendrininkų grupėje bei apsvaigę nuo alkoholio, taip pat į tai, kad kaltais prisipažino visiškai ir nuoširdžiai gailėjosi.

Teismas kaltinamąjam M. J. skyrė 8 mėnesius laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant 1 metams ir 6 mėnesiams, įpareigojant jį  nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Kaltinamąjam E.S. skyrė 4 mėnesius laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant 1 metams, įpareigojant jį  nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Kaltinamąjam M. L. skyrė laisvės atėmimą 10 mėnesių, bausmę atliekant pataisos namuose.

Teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Irma Sanvaitytė
Trakų rajono apylinkės teismo
teisėjo padėjėja, atstovė spaudai
Tel. (8 528) 53 970
El. p. irma.sanvaityte@teismas.lt