Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Vairuotojų pažymėjimų klastojimo byloje paskelbtas nuosprendis

2014.01.20

Sausio 17 dieną Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje penki šiauliečiai: E. I., gimęs 1974 metais, S. S., gimusi 1951 metais, P. M., gimęs 1944 metais, I. S., gimusi 1966 metais, A. N., gimusi 1953 metais, ir biržietis, 1974 metais gimęs V. J. buvo kaltinami  dokumentų klastojimu, kyšininkavimu, papirkimu, tarpininko kyšininkavimu. Minėti asmenys klastojant vairuotojų pažymėjimus atliko atskirus vaidmenis.

Kaip nustatyta byloje, nusikaltimas padarytas 2009 metais sausio 1–25 dienomis. Pagrindinis šio nusikaltimo organizatorius E. I. pažinojo vairavimo mokyklos savininką P. J., kuris parūpindavo suklastotus vairuotojų kursų baigimo pažymėjimus. Dvi Raudonojo kryžiaus darbuotojos I. S. ir S. S. pateikdavo suklastotus sveikatos žinių atestavimo pažymėjimus. O Šiaulių Centro poliklinikos darbuotoja A. N. išduodavo taip pat netikras vairuotojų sveikatos patikrinimo pažymas. Šio nusikaltimo grandinėje buvo ir VĮ „Regitra“, pavyzdžiui, dokumentus klastojo  teorijos egzaminus priimdavęs biržietis V. J.  Taip pat buvo klastojami ir važiavimo egzaminai. Bylos duomenimis, kyšiai siekdavo beveik iki 3 tūkstančių litų. Šį nusikaltimą išaiškino Specialiųjų tyrimo tarnybos pareigūnai.

Savo kaltę kategoriškai neigė V. J ir A. N. Teismas konstatavo, kad visų šešių asmenų kaltė yra įrodyta ne tik liudytojų, pačių kaltinamųjų duotais parodytais, bet ir kita svarbia bylos medžiaga.

 E. I. pripažintas kaltu dėl dokumentų klastojimo, papirkimo, tarpininko kyšininkavimo, jam skirta 4 metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, į šią bausmę įskaityta dalis neatliktos paskirtos bausmės už kitą padarytą nusikaltimą.  V. J. už kyšininkavimą, dokumentų klastojimą, papirkimą skirta 2 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, bausmės vykdymas atidėtas 2 metams, P. M. už dokumentų klastojimą, kyšininkavimą teismas skyrė 5200 litų baudą, A. N. ir S. S. už dokumentų klastojimą skirtos atitinkamai 6500 litų ir 3900 litų baudos, baudžiamoji byla už dokumentų klastojimą I. S. nutraukta pagal laidavimą. Jai skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 650 litų įmoka į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą. 

Šis nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui.
Informaciją pateikė:
Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo pirmininko
padėjėjas ryšiams su visuomene
Tel.  +370 645 01564
El. p. vytautas.joncas@teismas.lt

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus