lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Vyras išklausė tryliktąjį nuosprendį

2014.10.01

Spalio 1 dieną Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį V. V., gimusiam 1982 metais Joniškyje., šiuo metu gyvenamosios vietos neturi. Vyras buvo kaltinamas nužudymu.  V. V. teismas pripažino kaltu.

Bylos duomenimis, nusikaltimas buvo padarytas 2009 metų gruodžio 30 dieną,   Naujojoje Akmenėje, Respublikos gatvėje. V. V. dėl nežinomų priežasčių sumušė jauną vyrą, miestelio gyventojui M. K. metaliniu strypu į galvą, ranką buvo smogta ne mažiau kaip 5 kartus. Nukentėjusysis nuo sunkių sužalojimų mirė įvykio vietoje.

V. V. ikiteisminio tyrimo metu ir teisme savo kaltę kategoriškai neigė, jis tvirtino, kad lemtingąją dieną įvykio vietoje iš viso nebuvo. V. V. teiginius paneigė liudytojų parodymai, jie matė incidentą, atpažino ir patį kaltinamąjį.

Teismas konstatavo, kad V. V. kaltė yra įrodyta ne tik liudytojų parodymais, bet ir kita byloje surinkta medžiaga. V. V. už padarytą nusikaltimą teismas pripažino kaltu ir nuteisė jį kalėti vienuolikai su puse metų. Nukentėjusiesiems jis turės atlyginti apie 1700 litų turtinę ir 35 tūkstančių litų neturtinę žalą. Daugiau kaip 1000 litų  nuteistasis turės atlyginti valstybei už proceso išlaidas.  Šis nuosprendis gali būti apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui.

V. V.  šis nuosprendis jau tryliktas.  Dvyliktąjį nuosprendį vyras išklausė 2012 metų vasarį Ispanijos Karalystėje, ten jis už turto pagrobimą panaudojant fizinį smurtą nuteistas kalėti 6 metus 4 mėnesius. Pagal Lietuvos ir Ispanijos teisėtvarkos institucijų susitarimą V. V. po nuosprendžio spalio 2 dieną turėtų būti gražintas į Ispaniją toliau atlikti ten jam paskirtą bausmę.  

Iformaciją pateikė:
Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo pirmininko
padėjėjas ryšiams su visuomene
Tel. (8 645) 01564
El. p. vytautas.joncas@teismas.lt