lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Vyras nuteistas už apgaule įgytą svetimą turtą

2014.09.29

Ukmergės rajono apylinkės teismas 2014 metų rugsėjo 3 d., teismo baudžiamuoju įsakymu  20 metų amžiaus Švenčionių rajono gyventojui D. R., apgaule įgijusiam svetimą turtą, paskyrė laisvės atėmimo bausmę 2 metams ją atidedant 3 metams, auklėjamojo poveikio priemones ir įpareigojimą atlyginti nukentėjusiesiems priteistą turtinę žalą.

Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nustatė, kad šių metų sausio 21 d., kaltinamasis D. R., būdamas Švenčionių rajone esančioje bibliotekoje ir naudodamasis ten esančiu kompiuteriu, tyčia dvejose internetinėse svetainėse patalpino melagingus skelbimus. Šiuose skelbimuose D. R. skelbė už 29 000 litų parduodantis traktorių ir nurodė specialiai sukčiavimui įsigytos SIM kortelės telefono numerį. Kitą dieną, nurodytu telefono numeriu paskambinęs nukentėjusysis L. S. sutarė dėl traktoriaus pirkimo ir kaip avansą tariamam pardavėjui pervedė 1 000 litų.

Kaltinamasis D. R. visiškai pripažino savo kaltę. Pirkėjui L. S. paskambinus ir sutarus dėl traktoriaus pardavimo, kaltinamasis D. R. padiktavo savo pažįstamo banko sąskaitos numerį, kuris apie apgaulę nieko nežinojo. Nukentėjusysis L. S. paaiškino, kad radęs minėtą skelbimą vienoje iš internetinių svetainių ir paskambinęs nurodytu telefono numeriu, su tariamu pardavėju sutarė atvažiuoti ir apžiūrėti šį traktorių. Nukentėjusiajam L. S. iš Radviliškio atvažiavus į Ukmergę ir pabandžius paskambinti tariamam pardavėjui, ragelio niekas nebekėlė. Tai nukentėjusiajam L. S. sukėlė įtarimą.

Skirdamas bausmę teismas įvertino tai, kad kaltinamasis visiškai pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailisi, o po šios nusikalstamos veikos padarymo teistas dar du kartus.

Teismo baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjęs ir neskundžiamas.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Ukmergės rajono apylinkės teismo
Administracijos sekretorė
Donata Jusaitė (atstovė ryšiams su visuomene)
Tel. Nr.: 8-340-63857
El.p.: donata.jusaite@teismas.lt