lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Vyras nuteistas už sugyventinės anūkių seksualinį prievartavimą

2014.09.23

Rugsėjo 23 dieną Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Kelmės rajono gyventojas V. Ž., gimęs 1963 metais, buvo kaltinamas seksualiniu prievartavimu, fizinio skausmo sukėlimu.  

Nusikaltimas padarytas Kelmės rajone. V. Ž. aukomis tapo jo sugyventinės mažametės anūkės. Bylos duomenimis, viena mergaitė seksualinę prievartą kentė nuo 2006 iki 2013 metų. Pirmą kartą vyras sugyventinės anūkę seksualiai išnaudojo, kai jai buvo vos ketveri. Kęsti pažeminimą aukoms tekdavo ir po kelis kartus per dieną. 

Nukentėjusiosios patyrė ne tik moralinį, bet ir fizinį skausmą. Sesutės skųstis mamai bijojo. Galų gale apie prievartą jos pasipasakojo vienai savo giminaitei.

Ir per ikiteisminį tyrimą, ir teisme V. Ž. savo kaltę kategoriškai neigė, vyras kartojo esąs apkalbamas. Teismas konstatavo, kad šis nusikaltimas yra įrodytas ne tik nukentėjusiųjų, liudytojų parodymais, ekspertų pateitomis išvadomis, bet ir kita byloje surinkta medžiaga.

V. Ž. pripažintas kaltu ir nuteistas kalėti šešerius metus, bausmę jis turės atlikti pataisos namuose. Teismo sprendimu V. Ž. nukentėjusiosioms turės atlyginti 30 tūkstančių litų neturtinę žalą.  Vyras nuosprendžio išklausyti neatvyko. Teismas pakeitė V. Ž. anksčiau taikytą kardomąją priemonę rašytinį pasižadėjimą neišvykti iš savo gyvenamosios vietos į suėmimą.  

Šis nuosprendis  gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Informaciją pateikė:
Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo pirmininko
padėjėjas ryšiams su visuomene
Tel. (8 645) 01 564
El. p. vytautas.joncas@teismas.lt