lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Vyriškis nuteistas už plėšimą

2014.10.23

Ukmergės rajono apylinkės teismas 2014 metų spalio 1 d., teismo baudžiamuoju įsakymu  29 metų amžiaus ukmergiškiui E. Š., pagrobusiam svetimą turtą panaudojus fizinį smurtą, paskyrė galutinę bausmę – areštą trisdešimčiai parų, areštą atliekant poilsio dienomis.

Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nustatė, kad šių metų rugpjūčio 9 d., apie 16 val., kaltinamasis E. Š. Ukmergėje, ties Šventosios upės krantine, su draugais vartojo alkoholinius gėrimus. Draugams išsiskirsčius ir kaltinamajam E. Š. su sugėrovu R. B. einant krantine, jis panoro pažiūrėti, ką su savimi turi sugėrovas. Todėl jis nukentėjusiajam R. B. kumščiu sudavęs į veidą bei spardęs į įvairias kūno vietas, iškraustė drabužių kišenes. Kaltinamasis E. Š. iš nukentėjusiojo R. B. pagrobė mobiliojo ryšio telefoną Nokia C2-01 ir  1170 litų.

Parinkdamas bausmės rūšį ir dydį, teismas atsižvelgė į tai, kad E. Š. padarytas nusikaltimas priskiriamas prie apysunkių nusikaltimų. Taip pat buvo atsižvelgta į kaltinamojo asmenybę – jis neteistas, padarytos veikos aplinkybes ir jos pavojingumo visuomenei laipsnį. Be to, kaltinamasis visiškai pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailisi, nukentėjusiajam R. B. gera valia atlygino padarytą žalą. Kaltinamojo atsakomybę sunkina tai, kad jis veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

Teismo baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjęs ir neskundžiamas.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Ukmergės rajono apylinkės teismo
Administracijos sekretorė
Donata Jusaitė (atstovė ryšiams su visuomene)
Tel. Nr.: 8-340-63857
El.p.: donata.jusaite@teismas.lt