Skip to content
logo
lt
En

Teismų savivaldos naujienos

Radijo laidoje teisėjas atvirai aiškino priimtos nutarties motyvus

2013.06.26

Vakar radijo laidoje dalyvavęs Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas Gediminas Viederis paaiškino savo motyvus dėl priimtos Vilniaus miesto apylinkės teismo nutarties paleisti Rusijos Federacijos pilietį Givį Gordeladzė (Givi Gordeladze), kuriam Italijos Respublikos Bari teismas yra išdavęs Europos arešto orderį.

„Sprendimą įtariamajam skirti kardomąją priemonę – namų areštą – priėmiau pagal man pateiktą prokuratūros medžiagą ir teismo posėdyje gynėjo pateiktus dokumentus, – kalbėjo teisėjas G. Viederis. – Sprendžiau pagal turimą informaciją, kurioje buvo pateikti duomenys apie Lietuvoje sulaikytą asmenį – Rusijos pilietį, jo gyvenamąją vietą, sveikatos būklę“.

Teisėjas pabrėžė, kad Europos arešto orderio išdavimas reiškia, jog asmuo privalo būti sulaikytas 48 valandoms. Tačiau, policijai sulaikius asmenį ir pristačius jį į teismą, teisėjo funkcija yra ne kelti klausimą dėl Europos arešto orderio, o parinkti kardomąją priemonę.

„Šioje nutartyje atsižvelgiau į inkriminuojamų nusikalstamų veikų pavojingumą, tačiau mano motyvai šiuo aspektu nebuvo pakankami. Atsižvelgdamas į sulaikyto asmens amžių ir sudėtingą sveikatos būklę, skyriau jam namų areštą, tačiau neįvertinau, kad šios kardomosios priemonės nepakaks“, – sakė G. Viederis.

Visą radijo laidos įrašą galite klausyti čia.