Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Antrajai kadencijai išrinkta Teisėjų tarybos vadovybė

Antrajai kadencijai išrinkta Teisėjų tarybos vadovybė
2022.11.11

Šiandien įvyko Teisėjų tarybos posėdis, kuriame buvo renkama naujoji  Teisėjų tarybos vadovybė. Slaptame balsavime antrai kadencijai Teisėjų tarybos pirmininke išrinkta laikinoji Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė, Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Sigita Rudėnaitė.

„Dėkoju Teisėjų tarybos nariams už pasitikėjimą. Kartu esame nuveikėme nemažai darbų, kurie yra sisteminiai, vieni su kitais susiję ir grindžiami bendradarbiavimu su konstituciniais partneriais. Tarp nuveiktų darbų norėčiau paminėti priimtus teisės aktų pakeitimus dėl teismams nebūdingų funkcijų atsisakymo ir nuo metų pradžios taikomą naują teisėjų atrankos modelį“, – sakė antrai kadencijai išrinkta Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė.

Teisėjų tarybos pirmininko pavaduotoja perrinkta Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Egidija Tamošiūnienė, o Teisėjų tarybos sekretoriaus pareigas ir toliau eis Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjas Ramūnas Gadliauskas. 

Teisėjų tarybos pirmininkė akcentavo, kad Teisėjų tarybos nariai ateinančius dvejus metus  toliau sieks stiprinti teismų savarankiškumą, užtikrinant racionalų teismų sistemos finansavimą, dar labiau subalansuoti teisėjų darbo krūvį, tobulinti į teismą besikreipiančių aptarnavimą ir vidinius procesus, stiprinti žmogiškuosius išteklius, gerinti psichologinę aplinką.

Kontaktai žiniasklaidai:

Nacionalinė teismų administracija
Komunikacijos skyrius
Tel. 8 652 85974
el. p. komunikacija@teismai.lt
www.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus