Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Apdovanoti teisinio argumentavimo darbų konkurso nugalėtojai

Apdovanoti teisinio argumentavimo darbų konkurso nugalėtojai
2022.06.07

Šiandien, birželio 7 d., Vilniaus miesto apylinkės teisme vyko susitikimas su Mykolo Romerio universiteto (MRU) pirmo kurso studentais, kurie dalyvavo teisinio argumentavimo darbų konkurse. Jaunuosius teisininkus atlydėjo jų dėstotojas Juozas Valčiukas.

Gegužės mėnesį studentai turėjo savaitės laiko patyriminius teisinio argumentavimo mokymus, kuriuos vedė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjos Asta Benetytė ir Giedrė Norvilienė, taip pat Vilniaus apygardos teismo teisėjas Valerij Lauš. Mokymuose studentai mokėsi teismo nuosprendžio rašymui svarbių formos ir turinio dalykų, teisinio argumentavimo, motyvavimo pagrindų ir niuansų. Po mokymų visas MRU Teisės mokyklos I kursas turėjo dvi savaites laiko parengti teismo nuosprendžius pagal teisėjų pateiktą situaciją. Darbus vertino Teisės mokyklos dėstytojai ir teisėjai.
 
Iš 96 darbų atrinkti 6 studentų rašyti teismo nuosprendžiai, kurie pripažinti stipriausiais tiek formos ir turinio aspektais, tiek ir išsamia teisine argumentacija.Susitikime simboliškai apdovanoti geriausius darbus parašę studentai: Ugnė Urbonaitė, Veronika Kolcova, Milda Lipaj, Danielė Levickytė, Augustina Balaganskaja, Rokas Titas Grušas. 
 

Studentų darbus vertino Vilniaus apygardos teismo teisėjas Valerij Lauš ir Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjos Giedrė Norvilienė ir Asta Benetytė. Teisėjai susitikime negailėjo pagyrų MRU pirmakursiams, iš kitų išsiskyrusiems savo įžvalgomis, itin tiksliu ir brandžiu argumentavimu. Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti simbolinėmis Lietuvos teismų sistemos dovanomis.

Jaunuosius teisininkus pasveikinusi Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininkė Viktorija Šelmienė palinkėjo ir toliau uoliai siekti savo tikslų bei pasirinkti profesinę kryptį, kurioje kiekvienas iš jų jaučiasi geriausiai. Pirmininkė pakvietė konkurso nugalėtojus atlikti praktiką Vilniaus miesto apylinkės teisme bei pažadėjo, kad čia tikrai netrūks įvairiapusiško darbo ir įdomių užduočių. 

Studentai su juos atlydėjusiu dėstytoju turėjo galimybę supažindinti su teismo erdvėmis, apsilankyti vaikų apklausos kambaryje. Teisėja Asta Benetytė jiems ne tik aprodė savo darbo kabinetą, bet ir papasakojo apie savo darbo specifiką bei atsakė į dominančius klausimus. 

 
Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Nacionalinė teismų administracija
Komunikacijos skyrius
tel. 8 647 17517
el. p. komunikacija@teismai.lt
www.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai