Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

D. Vasarienė kandidatuoja į ENCJ Prezidento poziciją

D. Vasarienė kandidatuoja į ENCJ Prezidento poziciją
2022.05.27

Šiandien Teisėjų taryba (TT) bendru sutarimu patvirtino iki šiol Europos teismų tarybų tinklo (ENCJ) Vykdomosios valdybos nare buvusios Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjos, TT narės Dalios Vasarienės kandidatūrą į ENCJ Prezidento postą. Tai – pirmas Lietuvos teisėjų tarybos atstovo kandidatavimas į šią poziciją nuo tada, kai buvo įsteigtas ENCJ.

„Tokia pozicija tarptautinėje organizacijoje būtų labai svarbi visiems Lietuvos teisėjams skleidžiant žinią apie Lietuvos teismų sistemą visoje Europoje, atsivertų platesnės bendradarbiavimo galimybės, tai būtų didžiulis žingsnis Lietuvos Teisėjų tarybos istorijoje“, – posėdyje svarstyto klausimo svarbą įvardijo Teisėjų tarybos pirmininko pavaduotoja Egidija Tamošiūnienė.

ENCJ Prezidento rinkimai numatomi birželio 1–3 d. Atėnuose vykstančioje Generalinėje asamblėjoje. Kiekvienas ENCJ narys, įskaitant Lietuvos Teisėjų tarybą, gali siūlyti savo kandidatūrą į šią poziciją.

Šiuo metu ENCJ Prezidento pareigas eina Italijos Teisėjų tarybos narys Filippo Donati, kurio kadencija baigiasi šios ENCJ Generalinės asamblėjos metu. F. Donati ir ENCJ sekretoriato vadovė kreipėsi į Lietuvos Teisėjų tarybos atstovę D. Vasarienę su siūlymu teikti savo kandidatūrą į ENCJ Prezidento poziciją.

ENCJ Prezidentas šaukia visus ENCJ organų posėdžius ir jiems pirmininkauja, atstovauja ENCJ santykiuose su Europos Sąjungos institucijomis. Prezidentas yra kviečiamas skaityti pranešimus įvairiuose tarptautiniuose renginiuose.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Nacionalinė teismų administracija
Komunikacijos skyrius
tel. 8 647 17517
el. p. komunikacija@teismai.lt
www.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai