Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Dėl pretendentų į Utenos apylinkės teismo Utenos rūmų teisėjų pareigas

Dėl pretendentų į Utenos apylinkės teismo Utenos rūmų teisėjų pareigas
2021.07.07

Pretendentų į teisėjus atrankos komisija (toliau – PTAK) 2021 m. birželio 28 d. posėdyje įvykdė atranką į Utenos apylinkės teismo Utenos rūmų teisėjų pareigas ir šiandien skelbia išvadą dėl tinkamiausių pretendentų į minėtas pareigas.

Norą tapti Utenos apylinkės teismo Utenos rūmų teisėjais buvo išreiškę 7 pretendentai.

PTAK tinkamiausia pripažino tris: persikelti pageidaujantį Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmų teisėją Raimundą Rakauską, Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuratūros prokurorę Aušrą Gylytę ir Vilniaus regiono apylinkės teismo pirmininko patarėją Alvydą Žalą. 

PTAK sprendimus priima įvertinusi pretendentų turimas profesines žinias ir įgūdžius, duomenis apie pretendentų teisinio darbo stažą, kiekybinius ir kokybinius teisinės veiklos rodiklius, mokslinę ir pedagoginę veiklą, viešą informaciją apie pretendentus, juos charakterizuojančius dokumentus, motyvaciją užimti pareigas į kurias pretenduoja bei pokalbio metu pateiktus pretendentų atsakymus į PTAK narių klausimus.

Kurie iš atrankose dalyvavusių ir geriausiai įvertintų kandidatų bus paskirti į konkrečias pareigas, sprendžia Lietuvos Respublikos Prezidentas. Šalies vadovas teisėju gali paskirti bet kurį iš PTAK atrinktų pretendentų, taip pat galimas ir toks variantas, kai nepaskiriamas nė vienas atrinktas pretendentas. Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos vertinimai Prezidento nesaisto.

Su PTAK išvadomis galite susipažinti Nacionalinės teismų administracijos interneto svetainėje https://www.teismai.lt/lt/teismu-savivalda/pretendentu-i-teisejus-atrankos-komisija/isvados/193/2020-03