Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Dėl pretendentų į vadovaujamas pareigas

Dėl pretendentų į vadovaujamas pareigas
2022.10.10

Pretendentų į teisėjus atrankos komisija (toliau – PTAK) 2022 m. spalio 3  d. posėdyje baigė atrankos į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko pareigas vykdymą ir šiandien skelbia išvadą dėl tinkamiausių pretendentų į minėtas pareigas.

Norą tapti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku buvo išreiškę 2 pretendentai.

PTAK tinkamiausiais pripažino abu: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją Gabrielę Juodkaitę-Granskienę ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją Aurelijų Gutauską. 

PTAK sprendimus priima įvertinusi pretendentų turimas profesines žinias ir įgūdžius, duomenis apie pretendentų teisinio ir vadovaujamo darbo stažą, kiekybinius ir kokybinius teisinės veiklos rodiklius, mokslinę ir pedagoginę veiklą, asmenines ir vadovavimo kompetencijas, viešą informaciją apie pretendentus, juos charakterizuojančius dokumentus, motyvaciją užimti pareigas į kurias pretenduoja bei pokalbio metu pateiktus pretendentų atsakymus į PTAK narių klausimus.

Kurie iš atrankose dalyvavusių ir geriausiai įvertintų kandidatų bus paskirti į konkrečias pareigas, sprendžia Lietuvos Respublikos Prezidentas. Šalies vadovas teisėju gali paskirti bet kurį iš PTAK atrinktų pretendentų, taip pat galimas ir toks variantas, kai nepaskiriamas nė vienas atrinktas pretendentas. Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos vertinimai Prezidento nesaisto.

Su PTAK išvadomis galite susipažinti Nacionalinės teismų administracijos interneto svetainėje https://www.teismai.lt/lt/teismu-savivalda/pretendentu-i-teisejus-atrankos-komisija/isvados/193/2020-03

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus