lt
En

Teismų sistemos naujienos

Europoje teisingumo paslaugos keliasi į elektroninę erdvę

2013.10.25

Šią savaitę Vilniuje įvyko tarptautinė konferencija „Iššūkiai e.Teisingume“, kurioje Europos šalių atstovai pristatė savo šalyse veikiančias elektronines paslaugas teisingumo vykdymo srityje, aptarė technines galimybes, palengvinančias teisingumo vykdymą, ieškojo būdų, kaip  skatinti gyventojus bei kitus rinkos dalyvius aktyviau naudotis elektroninėmis paslaugomis.

Renginio dalyviams pasakodama apie Lietuvoje veikiančias ir planuojamas elektronines paslaugas teisingumo vykdymo srityje, Nacionalinės teismų administracijos Informatikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Vaida Keinaitė pažymėjo, kad šiuo metu labai svarbu raginti visuomenės atstovus ir teisininkus naudotis šių metų vasarą startavusiu Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalu „e.teismas.lt“.

„Kuo daugiau gyventojų ir įmonių naudosis sistema, tuo mažiau išlaidų patirs visos bylos šalys, mažiau krūvio teks teismas, bus taupomas ne tik vartotojų, bet ir teismų laikas ir pinigai“, – pabrėžė NTA atstovė.

Pagrindiniai šios sistemos privalumai, pasak V. Keinaitės –  25 proc. nuolaida žyminiam mokesčiui, sumažėję bylos procesinių dokumentų parengimo ir pateikimo teismui kaštai, galimybė nuolat stebėti teismo proceso eigą, teismui dokumentus priduoti bet kuriuo paros metu.

NTA atstovė susirinkusiems į konferenciją pasakojo ir apie šiais metais vienuolikoje Lietuvos teismų įdiegtas teismo posėdžių  garso įrašymo sistemas, pristatė vaizdo konferencijų sistemos įdiegimo aštuoniolikoje Lietuvos teismų projektą, įgyvendinamą Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos lėšomis.

Apie vaizdo konferencines apklausas teismo procese renginio metu pranešimą skaitė ir Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas Gediminas Viederis.

„Nuotolinis apklausos būdas padeda paspartinti bylų nagrinėjimą, taupyti teismo bei proceso dalyvių laiką ir lėšas bei užtikrinti liudytojų saugumą,“ – teigė teisėjas.

Renginį organizavo Nacionalinė teismų administracija,  (NTA) Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija, valstybės įmonė Registrų centras ir Centrinė hipotekos įstaiga. Konferencijoje pranešimus skaitė ES institucijas, ES lygmens organizacijas ir projektus bei valstybes nares atstovaujantys ekspertai.

Įvykių ir renginių kalendorius

Balandis 2021
P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

2021.04.30  |  10:00

1 2

Naujienų prenumerata

Sekite mus