Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Iškilmingai atidaryti naujieji Šiaulių apylinkės teismo rūmai

Iškilmingai atidaryti naujieji Šiaulių apylinkės teismo rūmai
2017.11.09

Prieš kelias savaites į naująjį pastatą persikraustęs Šiaulių apylinkės teismas surengė atidarymo iškilmes. Per šventę Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Gema Janušienė akcentavo, kad tai yra istorinis įvykis. Erdvesnes ir šiltesnes patalpas apžiūrėjo svečiai. 

„Šiaulių apylinkės teismas atverčia naują istorijos puslapį. Po beveik penkerius metus trukusio darbo trijuose pastatuose, Šiaulių apylinkės teismas įsikėlė į erdves, šviesias ir šiltas patalpas. Svarbiausia, kad patogiau darbuotojams ir teismo lankytojams“, – sakė teismo pirmininkė G. Janušienė.

Su įkurtuvėmis Šiaulių apylinkės teismą pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus. Sveikinimo žodį tarė Respublikos Prezidentės vyriausioji patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė, LR  Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas ir Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Vytautas Kursevičius. Simbolinį raktą nuo pastato įteikė „NT valdų“ generalinė direktorė Ieva Lauraitytė. Šiltus sveikinimo žodžius tarė su teismu bendradarbiaujančių institucijų atstovai, kaimyninių teismų vadovai.

Pastatą pašventino Šiaulių šv. Ignaco Lojolos bažnyčios kunigas, jėzuitas tėvas Stasys Kazėnas. Per šventę skambėjo muzika, buvo atidaryta šiauliečio dailininko Arūno Vasiliausko paroda.

Per šventę buvo kalbama ir apie teismų problemas – ypač akcentuojamas nepakankamas finansavimas, kai metų pabaigoje pinigų pritrūksta teismų darbuotojų atlyginimams išmokėti.

Renginio pabaigoje teismo pirmininkė G. Janušienė pakvietė svečius pasivaikščioti po keturių aukštų pastatą. Naujasis Šiaulių apylinkės teismo pastatas yra centrinėje miesto dalyje, netoli yra viešojo transporto stotelė, Šiaulių autobusų stotis, maitinimo įstaigos. Teismas įsikūrė daugiau nei 3 500 kvadratinių metrų ploto patalpose.

G. Janušienė akcentavo, kad priimamajame visa informacija gyventojams teikiama vienoje vietoje. Teisme yra 15 posėdžių salių, kurių viena skirta darbuotojų susirinkimams, mokymams, konferencijoms. Antrajame, trečiajame ir ketvirtajame aukštuose įsikūrė teisėjai, teisėjų padėjėjai ir teismo posėdžių sekretoriai. Teismo archyvas yra pastato pusrūsyje.

Nuo 2013 m., kai buvo sujungti Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono apylinkių teismai, darbuotojams teko dirbti trijuose pastatuose: Vilniaus g. 247 buvo nagrinėjamos administracinių nusižengimų ir baudžiamosios bylos, Dvaro g. 81 –  civilinės bylos, Vytauto g. 149 buvo įsikūręs Teismo archyvas. Teismui persikėlus į naujas patalpas, trys Teismo valdomi pastatai bus perduoti Turto bankui.C
ituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Nijolė Damulė
Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja
(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)
Tel. (8 41) 598 511
Faks. (8 41) 598 480
El.p.  nijole.damule@teismas.lt
www.sateismai.lt

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Kovas 2023
P A T K P Š S
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Sekite mus