Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Kolegos iš Latvijos domisi Lietuvos pasiekimais teismų nepriklausomumo srityje

Kolegos iš Latvijos domisi Lietuvos pasiekimais teismų nepriklausomumo srityje
2022.06.28

Šiandien Nacionalinėje teismų administracijoje (NTA) viešėjo Latvijos teismų sistemos atstovai: svečiai klausėsi Lietuvos teismų savivaldos struktūros ir jos finansavimo mechanizmo pristatymų, su Lietuvos Teisėjų tarybos ir NTA atstovais diskutavo teismų ir teisėjų nepriklausomumo aspektais.

Vienos dienos vizitu į Lietuvą atvykę kolegos teigė, kad Latvijos Teisėjų taryba yra išsikėlusi strateginį tikslą atskirti Teismų administraciją nuo Teisingumo ministerijos ir padaryti ją pavaldžią Teisėjų tarybai. Dabartinis administracijos pavaldumas ministerijai kelia pavojų teismų nepriklausomumui ir kitų problemų teismų sistemai. Taigi Latvijos delegacija nori pasisemti įkvėpimo ir patirties iš lietuvių kolegų ir pradėti savo teisingumo sistemos pertvarkymo darbus.

„Atvykome turėdami labai konkrečių klausimų ir tikime, kad grįšime su išsamiais atsakymais, kurie padės mums planuoti savo kelią link administracijos perkėlimo iš ministerijos žinios į teismų sistemą“, – prasidedant susitikimui sakė Latvijos Aukščiausiojo Teismo ir Teisėjų tarybos pirmininkas Aigars Strupišs.

Susitikime dalyvavo Lietuvos Teisėjų tarybos nariai: Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjas Ramūnas Gadliauskas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja Dalia Vasarienė, Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Nerijus Meilutis ir Vilniaus apygardos teismo pirmininkė Loreta Braždienė; taip pat NTA direktorė Natalija Kaminskienė ir keli kiti šios įstaigos darbuotojai.

NTA direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevičius pristatė Lietuvos teismų savivaldos struktūrą, NTA funkcijas ir šios įstaigos atsiradimo istoriją (atsiskyrimą nuo Teisingumo ministerijos), o NTA Strateginio planavimo skyriaus vyresnioji patarėja Vita Aleksandra Gudelevičiūtė kalbėjo apie teismų sistemos finansavimo ypatumus. Svečius labiausiai domino NTA atsiradimo istorija, teismų savivaldos sudėtis ir funkcijos, teisėjų skyrimo procedūros ir darbo užmokesčio klausimai.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Nacionalinė teismų administracija
Komunikacijos skyrius
tel. 8 647 17517
el. p. komunikacija@teismai.lt
www.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai