Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Kviečiame stebėti konferenciją „Teismų nepriklausomumas: realybė ir siekiamybė“

Kviečiame stebėti konferenciją „Teismų nepriklausomumas: realybė ir siekiamybė“
2021.10.01

Ketvirtadienį, spalio 7 d., vyks Lietuvos teismų organizuojama konferencija „Teismų nepriklausomumas: realybė ir siekiamybė“, kurioje bus analizuojama nepriklausomos teismų sistemos – teisės viršenybės pagrindo, teisminės ir kitų valdžių bendradarbiavimo bei profesinių teisėjo elgesio standartų problematika. Renginį nuo 10 val. kviečiame stebėti ir klausimus teikti Youtube kanale „Lietuvos teismai“.

„Nepriklausomas ir nešališkas teismas, priimantis objektyvius, teisėtus, tik įstatymais paremtus sprendimus – ne tik žodžiai, įrėminantys teismo ir teisėjo portretą. Tai vertybės, kuriomis grindžiama kasdienė Lietuvos teisėjų, išnagrinėjančių šimtus tūkstančių bylų, veikla. Ir vis dėl to dar turime, ko siekti: skaidrių ir objektyvių ne tik atrankos, bet ir teisėjų veiklos vertinimo procesų, įsivertinti, ar tikrai teismams sudaromos tinkamos sąlygos efektyviam teisingumo vykdymui“, – apie renginio idėją kalba jo moderatorė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja, Teisėjų tarybos pirmininko pavaduotoja prof. dr. Egidija Tamošiūnienė.

Renginyje sveikinimo žodžius tars Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto prodekanas prof. dr. Haroldas Šinkūnas, įžangos žodį tars Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė.

Ar įstatyminio reguliavimo pakanka nepriklausomam ir nešališkam teisingumui užtikrinti, ar teismams būtina visuomenės parama? Kaip kurti teismų ir visuomenės santykį, kad jis būtų grindžiamas nepriklausomumo pripažinimu ir pasitikėjimu, pagarba teisei? Ar vis dar gajūs mitai apie nepriklausomumą kaip teisėjo privilegiją? Ir pagaliau, ar vien įstatyminiais reikalavimais galima užtikrinti teisėjo asmenybės atitiktį aukščiausiems profesiniams standartams? Tai klausimai, į kuriuos atsakymų konferencijoje bus ieškoma įvairiapusių profesionalų pagalba. Konferencijoje pranešimus skaitys Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjas prof. dr. (HP) Egidijus Kūris, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkė dr. Danutė Jočienė. Suvienijus politikus, mokslininkus ir teisėjus bus diskutuojama apie valdžių bendradarbiavimo atmosferą, vertinama, ar susikalbame ieškodami geriausio pretendento į teisėjus, o vėliau ir siekdami išlaikyti aukštą profesinį standartą.

Numatoma renginio pabaiga – 15.30 val.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Gruodis 2021
P A T K P Š S
29 30 1 2 3

2021.12.03  |  09:00

4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Sekite mus