Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Lietuvoje lankosi EJTN mainų programos dalyviai – teisėjai

Lietuvoje lankosi EJTN mainų programos dalyviai – teisėjai
2022.09.19

Šiandien Nacionalinėje teismų administracijoje (NTA) viešėjo Europos teisminio mokymo tinklo (EJTN) mainų programos dalyviai – teisėjai. Delegaciją sudarė aštuoni Italijos, Rumunijos, Ispanijos, Vokietijos ir Suomijos teismų sistemų atstovai. Jie, kaip ir prieš porą savaičių Lietuvoje viešėję užsienio teismų darbuotojai, į mūsų šalį atvyko pažinti teismų sistemos, pasisemti gerosios teismų darbo patirties bei pasidalinti savo šalių praktika.

Oficialus vizito pavadinimas – Tarptautinio Europos teisminio mokymo tinklo (ang. European Judicial Training Network, EJTN) trumpalaikių bendrųjų mainų programa teisėjams (ang. EJTN Short Term Exchange Program for Judges_2022_Lithuania). Anksčiau šį mėnesį vykusi ir nepaprastai gerų atsiliepimų sulaukusi mainų programa teismų darbuotojams buvo organizuota pirmą kartą šiais metais, o teisėjų mainų programa jau vyksta daug metų.

„Mes deleguojame Lietuvos teismų bendruomenės atstovus, šiuo atveju – teisėjus, bet kartu turime įsipareigojimą priimti ir tos pačios EJTN mainų programos dalyvius, pageidaujančius atvykti ir susipažinti su Lietuvos teismų sistema, – sako į NTA atvykusius svečius su Lietuvos teismų sistemos sandara ir veikimo principais supažindinęs NTA direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevičius. – Džiugu, kad tokie susitikimai tampa tradicija ir kuria prasmingus tarptautinius ryšius.“

Išklausę A. Jatkevičiaus pranešimo, mainų programos dalyviai pristatė savo šalių teismus ir lankėsi NTA patalpose veikiančioje istorinėje teismų ekspozicijoje. Daugiau apie ją – čia.

2022 m. rugsėjo 19–23 d. vykstantį svečių vizitą Lietuvoje kuruoja NTA. Šią savaitę svečiai taip pat lankysis Lietuvos vyriausiajame ir Vilniaus apygardos administraciniuose teismuose, Kauno apygardos ir apylinkės teismuose, Generalinėje prokuratūroje ir Seime.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Nacionalinė teismų administracija
Komunikacijos skyrius
Tel. +370 647 17517
El. p. komunikacija@teismai.lt
www.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai 

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus