Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Lietuvos apeliaciniame teisme viešėjo JAV teisėjų ir teisininkų delegacija

Lietuvos apeliaciniame teisme viešėjo JAV teisėjų ir teisininkų delegacija
2022.06.14

Šiandien Lietuvos apeliaciniame teisme lankėsi teisėjai, advokatai ir teisininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Svečiai norėjo susipažinti su Lietuvos teismų sistema, teismų savivaldos veiklos principais ir jos vaidmeniu.

Lietuvos apeliacinio teismo Teismų praktikos skyriaus konsultantai Edita Stanišauskaitė ir Artur Doržinkevič svečiams pristatė teismų grandis, jų rūšis bei jurisdikcinę kompetenciją, papasakojo apie teisėjų skyrimo principus ir teismų darbe naudojamas technologijas. Su teismų savivaldos institucijų (Visuotinio teisėjų susirinkimo, Teisėjų tarybos ir kt.) veikla, taip pat Nacionalinės teismų administracijos paskirtimi delegacijos dalyvius supažindino Lietuvos apeliacinio teismo kanclerė Jelena Vasilionokienė.

Tarp svečių ir susitikime dalyvavusių Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko ir teisėjų, taip pat Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų užsimezgė diskusija, kurią moderavo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja Dalia Vasarienė. Susitikimo dalyviai diskutavo apie tai, kokią įtaką Lietuvos teismų ir teisėjų darbui nagrinėjant bylas turi dabartinė geopolitinė padėtis, kaip vertintina teisėjų nepriklausomumo situacija Lenkijoje, kaip Lietuvoje sprendžiami pakankamo teismų finansavimo, teismų atvirumo užtikrinimo, bylų duomenų apsaugos klausimai.

JAV teisininkų delegacija šiais metais ketina aplankyti Baltijos šalis ir Suomiją, kad susipažintų, kaip jų teisinės sistemos susidoroja su iššūkiais istorinių ir dabartinių grėsmių kontekste, ir išreikšti palaikymą šioms demokratinėms valstybėms bei jų teismų bendruomenių nariams, užtikrinant teisinės valstybės principo viršenybę. Lietuva – pirmoji jų aplankyta šalis.
Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Venta Valčackienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel.  (8 70) 662 727, mob. 8 675 47 477
El. p. venta.valcackiene@apeliacinis.lt
www.apeliacinis.lt
Sekite mus www.facebook.com/Lietuvos-apeliacinis-teismas
www.facebook.com/LietuvosTeismai