Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Lietuvos teisėjai susitiko su Europos Žmogaus Teisių Teismo pirmininku

Lietuvos teisėjai susitiko su Europos Žmogaus Teisių Teismo pirmininku
2022.04.29

Į Lietuvą atvykęs Europos Žmogaus Teisių Teismo (toliau – EŽTT) pirmininkas Robertʼas Spano, EŽTT teisėjas Egidijus Kūris ir Teismo kanclerio pavaduotojas Abelʼis Campos balandžio 28 dieną, lankėsi Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme. Susitikime su Teisėjų tarybos pirmininke Sigita Rudėnaite, Teisėjų tarybos nariais, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjais aptarė EŽTT praktiką ir jos aktualijos.

Sveikindama svečius Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė akcentavo, kad pagrindinė EŽTT ir nacionalinių teismų partnerystė apima teismų praktikos vystymą. „Jau ne vienerius metus į Lietuvą atvyksta EŽTT teisėjai, kurie dalinasi EŽTT praktika bei apžvelgia aktualiausius išaiškinimus žmogaus teisių apsaugos klausimais. Šis vizitas, kai EŽTT atstovaujamas aukščiausiu lygiu, ypatingai svarbus dabarties situacijoje, kai įvairiose Europos valstybėse, ne išimtis, deja, ir Lietuva, kyla vis naujų iššūkių teisės viršenybės principo įgyvendinimui“, - kalbėjo S. Rudėnaitė.

Susitikime aptartos EŽTT veiklos aktualijos, pagrindinės žmogaus teisių apsaugos problemos, su kuriomis susiduria Lietuva. Plačiai aptarti ir EŽTT sprendimai prieš Lietuvą. EŽTT pirmininkas ir teisėjas E. Kūris kartu su susitikime dalyvavusiais teisėjais diskutavo apie bendradarbiavimą, siekiant dar labiau sustiprinti žmogaus teisių apsaugą ir tobulinti mūsų teisinę sistemą.

Susitikime su Strasbūro teismo vadovu taip pat buvo diskutuota apie teisminės ir kitų valdžių santykį. Diskusijos metu buvo išskirtas Europos žmogaus teisių konvencijos 6 straipsnis, kuris itin svarbus teismų nepriklausomumo ir žmogaus teisių į teisingumą atžvilgiais, ir pastebėta, kad tai viena dažniausiai pažeidžiamų Konvencijos nuostatų. EŽTT tenka nuolat tikrinti, ar teisminės Europos Sąjungos (ES) šalių valdžios yra apsaugotos nuo kitų valdžių ir trečiųjų šalių įtakos, ar šių šalių teisėjų tarybos yra nepriklausomos.Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Nacionalinė teismų administracija
Komunikacijos skyrius
Tel. 210 7326, 8 652 85974
El. p. komunikacija@teismai.lt
www.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai