lt
En

Teismų sistemos naujienos

Lietuvos teismai pripažįsta modernių valdymo metodų svarbą

2011.10.27

Pastaruoju metu Lietuvos teismų organizacinio valdymo srityje vyksta modernios permainos, kurios leidžia siekti prasmingų rezultatų: didinti teismo darbo efektyvumą ir operatyvumą, gerinti asmenų aptarnavimo kultūrą, ieškoti ir probleminėse situacijose, naudojantis pasaulyje pripažintais organizacijų valdymo metodais, rasti tinkamiausius ir efektyviausius sprendimus.

Kauno apygardos teismas – pirmasis teismas Lietuvoje, įgyvendinęs kokybės vadybos sistemą, atitinkančią tarptautinio standarto reikalavimus. Vakar šio teismo pirmininkas įsakymu patvirtino Kauno apygardos teismo kokybės vadovą, kokybės politiką, kokybės vadybos sistemos planą, nustatė kokybės tikslus.

Nuo šiol ISO 9001 standarto reikalavimai bus taikomi į teismą besikreipiančių asmenų aptarnavimo, teismo administracinei bei ūkinei veiklai, taip pat teisėjo veiklai, patenkančiai į administravimo teismuose sritį. Dėl teismo bei teisėjo konstitucinio nepriklausomumo principo užtikrinimo kokybės vadybos sistemos metodai tiesioginei teisingumo vykdymo veiklai nebus taikomi.

Tikimasi, kad kasdienėje teismo veikloje, vadovaujantis minėtais kokybės vadybos standarto reikalavimais, asmenų aptarnavimas nuolat gerės, teisme vykdomi procesai bus nuoseklesni, geriau apibrėžti, teismo darbas bus našesnis, užsibrėžti tikslai bus įgyvendinti efektyviau, mažės kaštai, didės teismo darbuotojų motyvacija bei atsakomybė už atliekamo darbo kokybę ir tai leis įgyti didesnį visuomenės pasitikėjimą visa teismų sistema.

Kokybės vadybos sistemos taikymas teismuose, kaip ir kitose valstybės valdžios institucijose, nėra privalomas, tačiau rekomenduojamas kaip viena iš veiksmingiausių veiklos ir rezultatų kokybės gerinimo priemonių.

Planuojama, kad artimiausiu metu dar keturi skirtingo dydžio bei kompetencijos teismai taip pat įgyvendins kokybės vadybos sistemas, atitinkančias tarptautinio standarto ISO 9001 reikalavimus. Ši kokybės vadybos sistema šiuo metu yra įgyvendinama ir Nacionalinėje teismų administracijoje.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus