lt
En

Teismų sistemos naujienos

Lietuvos teismai skatina savanorystę: diegiamos startuolių inovacijos

Lietuvos teismai skatina savanorystę: diegiamos startuolių inovacijos
2017.10.20

Lietuvos teismuose liudytojams ir nukentėjusiesiems kasdien padeda 70 savanorių. Siekdami ir toliau aktyviai plėtoti savanorystės idėją, kartu prisidedant prie neformalaus ugdymo vystymo šalyje, Lietuvos teismai tapo pirmąja teisėsaugos institucija, kuri bendradarbiaudama su „Badgecraft“ platformos startuolių komanda sukūrė skaitmeninių ženkliukų seriją teismų savanorių kompetencijų stiprinimui ir pripažinimui.

Nuo šiol savanoriauti teisme pradėję asmenys galės rinkti specialius ženkliukus, kurie padės  savanorystės metu įgytas kompetencijas užfiksuoti skaitmeniniu būdu.

„Vis daugiau žmonių įsitraukia į neformalias ugdymo veiklas, priklauso nevyriausybinėms organizacijoms, atlieka tarptautines praktikas. Todėl teismai, atsižvelgdami į naujausias tendencijas, kiekvienam ateinančiam teismo savanoriui suteiks galimybę naudotis inovatyvia ir pažangia skaitmeninių ženkliukų technologija“, – sako teismo savanorių tarnybos veiklą šalyje koordinuojančios Nacionalinės teismų administracijos direktorė Reda Molienė.

Sukurtas įrankis – tai naujas skaitmeninis standartas neformalaus mokymosi ir ugdymo pasiekimų pripažinimui, leidžiantis susikurti savo „kompetencijų aplanką“, vizualizuoti naujų patirčių ir įgytų žinių procesą. „Gautieji pasiekimai gali būti tikslingai išnaudojami ir kopiant karjeros laiptais. Tikimės, jog ši sistema veiks kaip motyvavimo priemonė ir paskatins savanorystę teismuose“, – apie įdiegtos naujovės naudą pasakoja R. Molienė.

Prisijungęs prie specialiai sukurtos programėlės („Badge wallet“) per mobilią aplikaciją ar kompiuterį ir įvykdęs tam tikras misijas savanoris galės atsiimti ženkliuką. Šiuos ženkliukus taip pat bus galima pridėti prie gyvenimo aprašymo ir tikslingai naudoti karjeros kelyje.

„Mes stebime savanorystės plėtrą įvairiose gyvenimo srityse ir džiaugiamės matydami, kad Lietuvos teismai siūlo tokią galimybę. Savanorystė sukuria išskirtines galimybes įgyti reikšmingos patirties ir tobulinti praktinius gebėjimus. Pasirinkimas naudoti skaitmeninus ženkliukus tokios patirties ir tobulėjimo pripažinimui – tinkamas sprendimas. Ženkliukai skatina veikti ir imtis iniciatyvos, jie parodo progresą ir tobulėjimo galimybes, leidžia fiksuoti patirtį ir parodyti pasiekimus“, – sakė Nerijus Kriaučiūnas, CEO, vienas iš UAB „Badgecraft“ platformos įkūrėjų.

Pasak Agnės Rapalaitės, UAB „Badgecraft“ projektų vadovės, šalies teismų pasirinkimas naudoti skaitmeninių ženkliukų technologiją savanorių pasiekimų pripažinimui yra „rimtas žingsnis link naujo požiūrio į savanorystę ir jos metu įgytos patirties vertę, pasiekimų svarbą”.

Per metus šalies teismuose pagalbos sulaukia daugiau nei 600 teismo lankytojų. Anot Šiaulių apygardos teismo psichologės Vaidos Šarauskienės, savanoriai teismuose prisideda prie socialinių veiklų tobulinimo: „Jų misija tikrai be galo atsakinga ir reikalinga teisme. Čia ateinantys savanoriauti žmonės yra drąsūs, žingeidūs ir noriai save išbando įvairiose veiklose, todėl neabejoju, jog teismuose įdiegta naujovė savanorių kompetencijų stiprinimui ir pripažinimui pasiteisins“, – tvirtina V. Šarauskienė.

Šiuo metu savanoriauti galima devyniuose šalies teismuose: Lietuvos apeliaciniame teisme, Vilniaus miesto apylinkės ir apygardos teismuose, Kauno apylinkės teisme, Šiaulių apylinkės ir apygardos teismuose, Panevėžio miesto apylinkės ir apygardos teismuose bei Klaipėdos miesto apylinkės teisme. Šiuose teismuose šiuo metu vykdomos atrankos į teismo savanorių tarnybą.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Nacionalinės teismų administracijos
Komunikacijos skyrius
Tel. 8 5  251 4120
El. p. komunikacija@teismai.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus