lt
En

Teismų sistemos naujienos

LVAT skelbia gyventojų apklausą

2011.08.22

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pradeda vykdyti internetinę Lietuvos gyventojų apklausą dėl visuomenės atstovų instituto įgyvendinimo Lietuvos administraciniuose teismuose. Apklausa vyks iki š. m. rugsėjo 20 dienos.

Teisingumo ministerija kreipėsi į Lietuvos teismus, prašydama jų pateikti savo nuomonę dėl visuomenės dalyvavimo teismų veikloje, t. y. nagrinėjant bylas. Teismų buvo klausiama, koks visuomenės atstovų dalyvavimas duotų didžiausią naudą vykdant teisingumą. LVAT pirmininko Ričardo Piličiausko įsitikinimu, diskutuojant dėl visuomenės dalyvavimo teismuose itin reikšminga yra pačios visuomenės - visų Lietuvos žmonių - nuomonė. Būtent todėl LVAT skelbia viešą internetinę gyventojų apklausą.

LVAT  pirmininkas R. Piličiauskas kviečia visuomenę pareikšti savo nuomonę dėl visuomenės atstovų dalyvavimo, nagrinėjant administracines bylas, reikalingumo. Anot LVAT pirmininko, tik žinodami Lietuvos žmonių nuomonę šiuo klausimu, galėsime toliau diskutuoti dėl konkretaus visuomenės atstovų dalyvavimo, nagrinėjant administracines bylas, modelio bei jo įgyvendinimo mechanizmo.

Apklausa anoniminė. Joje kviečiami dalyvauti visi norintieji. Šios apklausos dalyviams taip pat yra sudarytos sąlygos teikti savo pasiūlymus. Apklausa vyksta tik elektroniniu būdu, ją galima užpildyti LVAT interneto svetainėje (nuorodą į anketą galite rasti čia). Užpildęs apklausą, kiekvienas jos dalyvis galės susipažinti su rezultatais.

Apklausa vyks iki šių metų rugsėjo 20 dienos. Kviečiame aktyviai dalyvauti!

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus