Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Nacionalinėje teismų administracijoje vyko eilinis teisėjų veiklos vertinimas

2010.11.09

Šiandien Nacionalinėje teismų administracijoje vyko Nuolatinės teisėjų veiklos vertinimo komisijos (toliau – Vertinimo komisija) posėdis, kurio metu buvo vertinama Alytaus, Biržų, Kėdainių, Plungės ir Radviliškio rajonų apylinkių teismų teisėjų veikla. Iš viso įvertinta 14 teisėjų.

Eilinis teisėjų veiklos vertinimas visuose teismuose atliekamas nuo 2008 m. rugsėjo mėn. – kai buvo priimtos Teismų įstatymo pataisos. Vadovaujantis šiomis pataisomis, iki 2011 m. rugsėjo 1 d. turi būti įvertinta visų šalies teisėjų veikla, kuri vėliau bus vertinama kas penkerius metus arba neeilinio vertinimo metu. Naujai paskirtų teisėjų veikla vertinama praėjus trejiems metams nuo paskyrimo į pareigas.

Vertinimo komisija posėdžio metu analizuoja aukštesnės pakopos teismo pateiktą informaciją apie teisėjų jurisdikcinę veiklą (išnagrinėtų ir užsitęsusių bylų, taip pat panaikintų sprendimų skaičių), domisi, kaip teisėjai kelia kvalifikaciją ir organizuoja savo darbą. Išsiaiškinusi stipriąsias ir silpnąsias teisėjų darbo sritis, Vertinimo komisija teisėjams pateikia atitinkamas rekomendacijas. Šios komisijos išvados, tai medžiaga, į kurią atsižvelgiama teisėją perkeliant į aukštesnes pareigas, o pats vertinimo procesas – galimybė nustatyti teisėjų darbe daromas klaidas ir paskatinti teisėjus siekti geresnių darbo rezultatų.

Kitame Vertinimo komisijos posėdyje planuojama vertinti Kauno apygardos teismo teisėjų veiklą.

Daugiau informacijos apie teisėjų vertinimą galite rasti čia.

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus