lt
En

Teismų sistemos naujienos

Naujasis šventinis TEISMAI.LT numeris

Naujasis šventinis TEISMAI.LT numeris
2020.12.22

Ką tik pasirodė šventinis žurnalo TEISMAI.LT numeris, kurį skiriame lapkričio mėnesį išrinktai Teisėjų tarybai pristatyti.

Žurnalą pradeda išsamus ir labai atviras Teisėjų tarybos pirmininkės Sigitos Rudėnaitės interviu. Jame kalbama apie pačius didžiausius teismų sistemai tenkančius iššūkius ir atskleidžiamos kryptys, kuriomis toliau judės Lietuvos teismai. Teisėja, kurios pavardė šiemet įrašyta ne tik spaudos, bet ir Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo doktrinos tekste, siunčia mums žinutę: „Pradėkime nuo savęs“.

Kituose leidinio puslapiuose kviečiame pažinti visus naujosios Teisėjų tarybos narius. Kokius uždavinius jie kelia sau ir visai teismų bendruomenei? Kokie kiekvieno iš jų siekiai ir prioritetai?

Susipažinti kviečiame ir su kadenciją baigusios Teisėjų tarybos aukščiausiu 1-ojo laipsnio pasižymėjimo ženklu šiemet apdovanota, 40 metų teisėjos darbui atidavusia Janina Stripeikiene. Šiuo metu Konstituciniame Teisme dirbanti, principingumu, išmintingais sprendimais ir pagarba aukščiausioms vertybėms garsėjanti teisėja žurnale dalijasi savo prisiminimais, požiūriu į darbą ir gyvenimą.

Teismų bendruomenei leidinyje žodį taria ir naujoji Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, patikindama, kad Seimas yra pasiryžęs suteikti reikalingą pagalbą ir paramą, kuri stiprintų teismų sistemą ir teisingumą mūsų šalyje. Jai antrina ir naujoji teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, teigdama, kad Teisingumo ministerija yra pasirengusi būti pokyčių iniciatore ir rėmėja.

Dainius Radzevičius, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas, naujų iššūkių akivaizdoje teismams linki matyti ne sunkumus, o būdą tobulėti ir keistis. „Noriu palinkėti, kad ir profesionalių žurnalistų, ir teisėjų bendruomenės ateityje suprastų, kaip svarbu savo darbu ir viešu kalbėjimu suteikti visuomenei daugiau vilties ir teisingumo jausmo“.

Viltingus linkėjimus siunčia ir Nacionalinės teismų administracijos vadovė dr. Natalija Kaminskienė: „Tikiuosi, kad kitąmet galėsime džiaugtis socialiniu artumu, stiprinti teismų bendruomenės ryšius renginiuose ir susitikimuose. Laimės ir sėkmės 2021-aisiais! Būkite sveiki“!

Prie linkėjimų prisideda ir maloniai skaityti kviečia –

Žurnalo TEISMAI.LT redakcija

Žurnalą skaityti galite ČIA