lt
En

Teismų sistemos naujienos

Nemokamos teisinės konsultacijos Lietuvos teismuose 2017: atgarsiai

Nemokamos teisinės konsultacijos Lietuvos teismuose 2017: atgarsiai
2017.10.31

„Kauno dienos“  fotografo V. Raupelio nuotrauka

Konstitucijos diena teisme: Jūs klausėte – mes atsakėme

Spalio 25-ąją Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-ųjų metinių ir Europos teisės dienos proga Vilniaus apygardos administraciniame teisme buvo surengta nemokamų teisinių konsultacijų diena „Jūs klausiate – mes atsakome“. Lankytojus teisiniais klausimais konsultavo teisėjo padėjėja Inga Lipnickienė, advokatai Edmundas Rusinas, Aušra Kapočienė ir Algis Petrulis.  

Nemokamų teisinių konsultacijų diena teisme surengta atsiliepiant į Nacionalinės teismų administracijos kvietimą dalyvauti visuose šalies teismuose šiemet antrąkart organizuotame renginyje. Nors teismas ir nėra institucija, kuri pagal savo kompetenciją teikia teisines konsultacijas, lankytojai tądien teisme sulaukė profesionalios teisininkų pagalbos – juos konsultavo teisėjo padėjėja Inga Lipnickienė, advokatai Edmundas Rusinas, Aušra Kapočienė ir Algis Petrulis.

Į teismą nuo pat ankstaus ryto pradėję eiti žmonės turėjo konsultantams įvairiausių klausimų: ir dėl žemės ribų nustatymo, kelio servituto panaikinimo, statinių įteisinimo, ir dėl paveldėjimo, turto dalybų, sprendimų, susijusių su turto mokesčio tarifų nustatymu, ir dėl neįgalumo lygio nustatymo ginčijimo galimybių, ir dėl paslaugų kokybės nustatymo ir apskundimo tvarkos, ir dėl bendrai naudojamo turto priežiūros, ir t.t.

Kai kurie į teismą atėję lankytojai užėjo susižinoti pačių paprasčiausių dalykų: į kokį teismą kreiptis vienu ar kitu atveju, kur rasti, kaip parašyti skundą? Jaunas vyrukas, nešinas visu pluoštu dokumentų, atėjo susižinoti, kur jam, viso daugiabučio namo įgaliotam atstovui, kreiptis, kad galėtų susitvarkyti ir įteisinti prie namo esančią teritoriją, įrengti vaikų žaidimo aikštelę, mašinų stovėjimo vietas. „Žmogus negali visko žinoti ir visose srityse būti profesionalas. Pas patyrusią teisininkę šiandien sužinojau, ką tiksliai turiu daryti, į ką kreiptis norint išspręsti mūsų problemą“, – pasikonsultavęs su teisėjo padėjėja Inga Lipnickiene džiaugėsi žmogus.

Pasak advokato Edmundo Rusino, kuris jau nepirmąkart savanoriauja teikdamas nemokamas teisines konsultacijas, žmonėms tikrai labai stinga elementariausių teisinių žinių, kokiu atveju ir kaip kreiptis į teismą, kokius dokumentus pateikti, į kokį konkrečiai teismą, o dažną, žinoma, gąsdina jau pats faktas, kad teks peržengti teismo slenkstį. „Ne vienas atėjo įsitempęs, susigūžęs po savo problemų nešuliais, o išsiaiškinęs, kad jo bėdos – visai ne pasaulio pabaiga ir lengvai išsprendžiamos, išėjo iš teismo nebe toks piktas ir nelaimingas“, – šypsosi advokatas E. Rusinas.

„Ši graži teismų iniciatyva, galimybė užeiti į teismą ir gauti nemokamą pagalbą tikrai padeda ne vienam žmogui susigaudyti gyvenimiškose situacijose, į kurias patekęs dažnas nežino, nei kaip ją suvaldyti, nei kaip išspręsti“, – sakė advokatas Algis Petrulis, drauge su kolege Aušra Kapočiene visą popietę konsultavęs teismo lankytojus. Advokatai atkreipė dėmesį, kad pagalbos ieškojo daugiausia socialiai pažeidžiami, vyresnio amžiaus žmonės.

Dėkodama teisme savanoriavusiems advokatams, teismo pirmininkė Jolanta Malijauskienė pažymėjo, kad būtent tokie renginiai yra labai svarbūs ir laužo stereotipus apie teismų uždarumą, suteikdami galimybę visiems apsilankiusiems sužinoti ir apie teismo bei teisėjo darbą, ir apie administraciniuose teismuose nagrinėjamas bylas.

Sigitos Baltaduonės nuotraukos

Informaciją pateikė:

Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė
Vilniaus apygardos administracinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 5) 264 1270, mob. 8 69 816 692
El. paštas: sigita.baltaduone@teismas.lt
www.vaateismas.lt

***************************************************

Konstitucijos 25 metų sukaktis ir Europos teisės diena paminėtos renginiu „Lietuvos teismai: Jūs klausiate – mes atsakome!“

Spalio 25 dieną, minėdamas Konstitucijos 25 metų sukaktį ir Europos teisės dieną, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atvėrė savo duris visiems, kuriems reikalinga teisinė konsultacija, ir pakvietė į  renginį „Lietuvos teismai: Jūs klausiate – mes atsakome!“

Lietuvos Aukščiausiajame Teisme jau nuo 9 val. ryto lankytojų laukė nemokamas teisines konsultacijas suteikti pasirengę profesionalūs teisininkai, jie interesantus konsultavo iki 15 val.

Advokatams ir teisininkams teko konsultuoti gyventojus klausimais, susijusiais su paveldėjimu, turto priėmimu, darbo ginčais, žemės sklypo ribų nustatymu, išlaikymo nepilnamečiams priteisimu.

Renginio metu nemokamai pagelbėti asmenims buvo pasirengę advokatai Gintautas Bartkus, Rokas Janauskas, antstolė Daiva Prunskienė, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos Teisės skyriaus vedėja Loreta Minkevičienė.


Informaciją pateikė:

Dovilė Bružaitė
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo
Pirmininko konsultantė
Mob. tel. 8 685 84863
El. p. d.bruzaite@teismai.lt
www.lat.lt
www.teismai.lt

********************************

Kauniečiai noriai naudojosi nemokamomis teisinėmis konsultacijomis

Spalio 25-ąją, Konstitucijos dieną, Kauno apylinkės teisme surengtos nemokamos gyventojų teisinės konsultacijos, į kurias buvo galima ateiti be išankstinės registracijos. Ši reikalinga visuomenei akcija trunka jau antrus iš eilės.

Kauno apylinkės teisme buvo priimta daugiau nei 60 įvairaus amžiaus žmonių, atvykusių dėl susikaupusių problemų. Teismo foje „gyvoje“ eilėje laukiančius žmones prie specialiai pristatytų stalų priėmė antstoliai, advokatai, kitų profesijų juristai. Teisėjų padėjėjai konsultavo gyventojus, kurių bylos svarstomos ne Kauno apylinkės teisme.

Kiekvienam lankytojui buvo skirta apie pusvalandį, bet tie, kurių situacija sudėtingesnė, buvo konsultuojami ir po 50 minučių. Teisininkai ne tik gilinosi į žmonių atneštus dokumentus, bet ir skambino į įvairias tarnybas ir institucijas, su kuriomis jie turi juridinių reikalų, bandė vietoje išspręsti problemas.

Gyventojus ypatingai domino atkurtos žemės nuosavybės, servituto, vaikų išlaikymo, bendraturtystės, turto pardavimo varžytinėse, skolų, skyrybų, santuokos metu įgyto turto padalinimo, iškeldinimo ir daugelis kitų klausimų. 

Kauniečiai išėjo iš teismo su šypsena, dėkodami juristams už reikalingą informaciją.

Informaciją pateikė:

Vaida Bytautė
Kauno apylinkės teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
tel. (8 37) 466 200, mob. (86 45 14033)

******************************************

Konstitucijos diena Vilniaus miesto apylinkės teisme


Spalio 25-ąją Konstitucijos 25-ųjų metinių ir Europos teisės dienos proga Vilniaus miesto apylinkės teismas duris atvėrė visiems, kam buvo reikalinga nemokama teisinė konsultacija.

Į renginį „Jūs klausiate – mes atsakome“ nuo pat ankstyvo ryto susirinko būrys žmonių. Klausimai buvo įvairūs: dėl  teismo leidimų išdavimo, santuokos nutraukimo, darbo santykių ir kt. Daugiausiai asmenys gilinosi į klausimus, susijusius su palikimais, skolomis, turtu.

Visą dieną asmenis konsultavo daugiau nei 20 teisėjų padėjėjų, advokatai Dainius Židanavičius, Aleksandr Gogolev, Tomas Vagnorius, Dr. Dalia Averkienė, Arnoldas Jokūbaitis su padėjėjais Manvydu Borusu bei Dovydu Gudžiūnu. Taip pat buvo atvykusi Lietuvos antstolių rūmų ekspertė-teisės konsultantė Jūratė Bakšytė-Lozorkevičienė.

Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo suteikta beveik 90 konsultacijų.

Informaciją pateikė

Airinė Šerelytė-Skistymienė
Vilniaus miesto apylinkės teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 5) 274 0379, mob. 8 646 12 149
El. p. Airine.serelyte-Skistymiene@teismas.lt
www.vat.lt/lt/vilniaus-miesto-apylinkes-teismas.html

*******************************************

Alytaus rajono apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos

Alytaus rajono apylinkės teisme jau nuo ankstyvo ryto būriavosi asmenys, atvykę kreiptis nemokamų teisinių konsultacijų. Alytiškius konsultavo advokatai Diana Vaitkevičienė ir Steponas Špogis, taip pat antstoliai Angelė Kvaraciejienė, Daiva Kelmelienė ir Saulius Virbickas.

Kaip ir pernai, renginys susilaukė nemažo visuomenės susidomėjimo. Kalbinti asmenys, išklausę teisininkų konsultacijas, džiaugėsi jiems suteikta galimybę gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

„Panašaus pobūdžio susitikimai yra labai naudingi, nes profesionalaus teisininko konsultacija paprastam žmogui dažnai būna per brangi. Šiandien turėjau galimybę ne tik išgirsti teisininko nuomonę bei atsakymą, kaip spręsti man iškilusią problemą, gauti patarimų, bet ir sužinoti, kokios teisinės praktikos yra taikomos sprendžiant panašius klausimus.” – po pokalbio su advokate mintimis dalijosi alytiškė.

Šis renginys, skirtas paminėti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 metų sukaktį bei Europos teisės dieną, Lietuvos teismuose organizuojamas jau antrus metus.

Informaciją pateikė:

Jurgita Beniuškevičiūtė
Alytaus rajono apylinkės teismo
Administracijos sekretorė
Tel. 8 315 73 606
El. p. Jurgita.beniuskeviciute@teismas.lt
http://kat.teismai.lt/lt/alytaus-apylinkes-teismas.html

********************************************

Kauno apygardos administraciniame teisme 2017 m. spalio 25 dieną buvo teikiamos nemokamos teisinės konsultacijos

Švenčiant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 metinių ir Europos teisės dieną šalies teismuose buvo galima nemokamai konsultuotis: gauti atsakymus į rūpimus teisinius klausimus, daugiau sužinoti apie teismų veiklą.

Kauno apygardos administraciniame teisme nustatytomis ir iš anksto praneštomis valandomis teisines konsultacijas teikė Vygaudo Molio advokato kontoros teisininkai bei anstolis Valdas Zubinas. Besikreipiantiems asmenims buvo suteikiama informacija jiems rūpimais klausimais.

„Panašaus pobūdžio renginiai piliečiams yra labai naudingi. Jei kyla abejonių dėl įvairių klausimų susijusių su savo teisine padėtimi galima atvykti, pasikonsultuoti ir jaustis tvirčiau dėl savo priimtų ar priimamų sprendimų.“ – po konsultacijos įspūdžiais dalijosi viena kaunietė.

 

Nacionalinės teismų administracijos tęstinę iniciatyva organizuojama jau antrus metus iš eilės. Renginys kaip ir pernai susilaukė susidomėjimo – piliečiai buvo iniciatyvūs, pasinaudojo jiems suteikiama galimybe neatlygintinai gauti atsakymus į teisės klausimus.

 

Džiaugiamės, jog piliečiai yra aktyvūs ir iniciatyvūs, domisi teismų organizuojamais renginiais ir juose dalyvauja.

 

Informaciją pateikė:

Laura Mukaitė-Snarskė

Kauno apygardos administracinio teismo

Administracijos sekretorė, atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. Nr. (8-37) 201467,

El. p. laura.mukaite@teismas.lt

www.kaat.lt

 

******************************************

Panevėžio apygardos teisme piliečius nemokamai konsultavo teisininkai


Spalio 25-ąją, Konstitucijos dieną, Panevėžio apygardos teismas pakvietė miesto ir rajono gyventojus, norinčius pasikonsultuoti teisiniais klausimais. Nemokamos konsultacijos „Jūs klausiate – mes atsakome“ teisme vyko visą darbo dieną.

Apygardos teisme piliečius konsultavo Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos Panevėžio skyriaus specialistė Indrė Gelažėlytė, advokatas Vytautas Krikščiūnas, notaras Pavel Dobrynskij, antstolis Marius Alšauskas, teisėjų padėjėjai, buvę teismo teisėjai.

 

„Palyginti su pernai padidėjęs interesantų skaičius rodo kasmet augantį žmonių susidomėjimą šiuo renginiu. Matome, kad tokio pobūdžio konsultacijos piliečiams yra svarbios ir reikalingos“, – sakė Civilinių bylų skyriaus pirmininko patarėja Loreta Miltenytė.

 

Į konsultacijas atėjusius piliečius daugiausiai domino civilinės teisės klausimai: žemės grąžinimas, paveldėjimas, alimentai, turto padalijimas. Interesantai turėjo klausimų ir dėl neturtinės žalos atlyginimo, notaro veiksmų.

 

„Gerai, kad atėjome. Išgirdome gerų ir naudingų patarimų, tad dabar jau žinome, ką reikia daryti. Ačiū jums“, – sakė dėl neturtinės žalos atlyginimo į konsultaciją atskubėjusi panevėžiečių sutuoktinių pora. Jiems pritarė ir panevėžietė Alvyda, kuri po konsultacijos su advokatu sakė apsisprendusi, kokių veiksmų imsis.

 

Į nemokamas konsultacijas Panevėžio apygardos teisme šiais metais atėjo dvigubai daugiau žmonių nei pernai. Daugiausia konsultavosi darbingo amžiaus piliečiai ir senjorai. Besikreipusiųjų amžiaus vidurkis – 48 metai, visi jie – Panevėžio miesto gyventojai.
 

Informaciją pateikė:

Jolita Gudelienė

Panevėžio apygardos teismo pirmininko

padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)


**********************************************

 Konstitucijos dienai – teisininkų konsultacijos Šiauliuose


Spalio 25 dieną, minint Konstitucijos ir Europos teisės dieną, Šiaulių apygardos teisme vyko Nacionalinės teismų administracijos (NTA) ir Šiaulių apygardos teismo antrus metus iš eilės organizuotos nemokamos teisininkų konsultacijos, kuriomis galėjo pasinaudoti miesto gyventojai ir svečiai.

Lankytojus konsultavo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vyr. specialistė Irena Astrauskienė,  notarė Nijolė Masiliūnienė, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos (VGTPT) Šiaulių skyriaus advokatas Modestas Švažas. Renginių metu teismui ir svečiams talkino teismo savanorės Liubovė  Venskūnienė, Romualda Šidlauskienė ir Danutė Bagdonavičienė.

 

Kaip ir praėjusiais metais,  nemokamos teisininkų konsultacijos sulaukė didelio susidomėjimo, jomis  pasinaudojo daugiau kaip 20 asmenų, dalis iš jų buvo užsiregistravę iš anksto. Vieno asmens konsultacijai sugaišta nuo 10 iki 40 minučių, buvo norinčiųjų pašnekėti ir ilgiau. Teisininkų pagalba pasinaudojo įvairaus amžiaus žmonės, tarp kurių ir policijos pareigūnas, kariškis.

Pakalbinti lankytojai gerų padėkos žodžių negailėjo visiems trims konsultantams, tačiau šį kartą ypatingo dėmesio sulaukė notarė N. Masiliūnienė. Žmonės pabrėžė notarės profesionalumą, nuoširdų,  jaukų bendravimą. Lankytojai teigė gavę tai, ko ir tikėjosi: šiauliečius domino klausimai apie sutuoktinio  išlaikymą iki gyvos galvos, apie testamento sudarymą, apie darbo stažo įskaitymą į pensinį amžių, kaip sudaroma preliminarioji sutartis, jos pabaiga, perkėlimas į pagrindinę sutartį, apie iškeldinimą iš buto, kt. Teisininkei I. Astrauskienei daug klausimų pateikta dėl prokuratūros, teismų darbo. Advokatas M. Švažas sulaukė ypač plataus spektro klausimų, pavyzdžiui, ką daryti, kai nekokybiškai įdėtas danties implantas iškrito.

Šiaulių apygardos teimo pirmininkas Vytautas Kursevičius pasidžiaugė, kad teismo sprendimas nemokamoms konsultacijoms pasikviesti plataus profilio teisininkus  pranoko lūkesčius.

Informaciją pateikė:

Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo
pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai
Mob. +37067316371
El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt

*************************************

Nemokamos teisinės konsultacijos Jurbarko teisme

Vakar, spalio 25 dieną, minint Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 metų sukaktį Lietuvos teismuose, kiekvienas asmuo galėjo nemokamai pasikonsultuoti teisiniais klausimais.

Teisinės konsultacijos šalies teismuose buvo teikiamos jau antri metai iš eilės. Jurbarko rajono apylinkės teisme asmenis atvykusius į teismą konsultavo Lietuvos advokatūros atstovas advokatas Gvidas Byčius bei Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Roberta Raškevičienė. Už renginio organizavimą atsakinga buvo teisėjo padėjėja Virginija Bankauskienė.

Teisme konsultavosi penkiolika asmenų. Žmonės domėjosi klausimais susijusiais su skyrybomis, vaiko gyvenamosios vietos bei bendravimo tvarkos su juo nustatymu, paveldėjimu ir testamentų sudarymu, skolų išieškojimu. Keletas interesantų teiravosi dėl žemės valdymo, naudojimosi tvarkos nustatymo, geodezinių matavimų padarymo.

Jurbarko krašto televizijos žurnalistė pakalbino advokatą Gvidą Byčių, paprašė pasidalinti įspūdžiais po konsultacijų suteikimo.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai 

Virginija Bankauskienė
Jurbarko rajono apylinkės teismo
teisėjo padėjėja (atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaida)
Tel. (8 447) 72 218
El. p. virginija.bankauskiene@teismas.lt
www.kat.teismai.lt

************************************

Visą dieną – nemokamos teisinės konsultacijos

Minint Lietuvos Konstitucijos 25 metų sukaktį bei Europos teisės dieną, Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme, kaip ir beveik visuose šalies teismuose, buvo teikiamos nemokamos teisinės konsultacijos įvairiausiais šeimos, nuosavybės teisių, paveldėjimo, pensijų skyrimo klausimais.


Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme lankytojus konsultavę advokatas Mindaugas Paukštė, antstolė Asta Stanišauskaitė ir teismo teisininkai padėjo žmonėms atsakyti į jiems rūpimus klausimus dėl nuosavybės teisių atkūrimo, pensijų apskaičiavimo, vaiko išlaikymo, antrinės teisinės pagalbos teikimo. Netrūko ir kitų sričių klausimų. Susidomėję nemokamomis teisinėmis konsultacijomis, tačiau negalintys atvykti patys į teismą, asmenys konsultaciją gavo ir telefonu.

„Teisinės konsultacijos asmenims yra būtinos, kai norima išspręsti sudėtingus, teisinių žinių reikalaujančius ginčus su įvairiomis institucijomis, fiziniais ir juridiniais asmenimis ar siekiant įgyvendinti savo gynybines teises. Nemokamos teisinės konsultacijos, teikiamos teismuose spalio 25-ąją dieną, yra dažnam labai reta galimybė su kvalifikuotu teisininku pasitarti opiais klausimais“ – po renginio kalbėjo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius.

Nacionalinė teismų administracija, bendradarbiaudama su Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba, Lietuvos advokatūra bei Lietuvos antstolių rūmais, šį projektą organizavo jau antrus metus – sėkminga šio projekto pradžia paskatino ir šiais metais surengti nemokamas teisines konsultacijas, o besidomintys galėjo patys rinktis, į kurį teismą jiems vykti.

Informaciją pateikė:

Neringa Lukoševičienė
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo
vyriausioji specialistė
el. p. n.lukoseviciene@lvat.lt
tel. (8 5)  268 5583, mob. tel. (8 655) 22 506 
Žygimantų g. 2, LT–01102, Vilnius 

***************************************

Panevėžiečiai aktyviai naudojosi nemokamomis teisinėmis konsultacijomis

Spalio 25 dieną, minėdami Lietuvos Konstitucijos 25-metį ir Europos teisės dieną, jau antrus metus teismai pakvietė žmones nemokamų teisinių konsultacijų. Panevėžio miesto apylinkės teisme apsilankė daugiau kaip 30 žmonių, kuriems buvo suteikti atsakymai į rūpimus teisinius klausimus.

„Žmonės kreipėsi labai įvairiais klausimais: dėl turto padalijimo, paveldėjimo, testamento, skyrybų, išlaikymo, darbo teisės, paveldėtos žemės, įvairiais teisės aktų taikymo klausimais. Matyti, kad žmonėms trūksta teisinių žinių ir informacijos kur kreiptis, ką daryti ir nuo ko pradėti sprendžiant gyvenimiškus klausimus. Kaip minėjo atėjusieji, jie nedrįsta kreiptis pas advokatus dėl lėšų stygiaus, tad šią dieną galėjo pasinaudoti advokatų Sauliaus Kučio ir Kęstučio Galvičiaus nemokamomis konsultacijomis“, – sakė teismo pirmininkės pavaduotojas Vygintas Mažuika.

Jau iš pat ryto Panevėžio miesto apylinkės teisme susidarė žmonių eilė. Iki pietų jau buvo registruota 20 lankytojų. Nukreipti žmones padėjo teismo savanoris Petras Mureika.

Žmonės išėjo patenkinti gavę atsakymus ar išaiškinimus. „Gavau visą informaciją kurios reikėjo, labai dėkui“, – patenkinta nemokamomis konsultacijomis iš teismo išėjo Rita. Kita besikreipusioji norėjo sužinoti nuo ko pradėti dokumentų tvarkymą paveldėjus butą. „Tiesiog net nežinau kur kreiptis ir nuo ko pradėti, tad šiandien pasinaudosiu galimybe gauti konsultaciją“, – teigė moteris.


Panevėžio miesto apylinkės teisme nemokamas teisines konsultacijas aktualiais kasdieniniais klausimais teikė Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistas Ramūnas Drakšas, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos advokatas K. Galvičius, antstolis Andrius Bespalovas, advokatas S. Kučys, notarė Rūta Rastenienė. Jiems talkino teismo darbuotojai, teisėjų padėjėjai Vaidas Steckys, Šarūnė Talutytė, Ramunė Kuprėnė, Žaneta Ladygaitė, Laura Šimkutė.

Nemokamų teisnių konsultacijų renginyje „Lietuvos teismai: jūs klausiate – mes atsakome“ dalyvavo Lietuvos teismai, Valstybės garantuojamos pagalbos tarnyba, Antstolių rūmai, Lietuvos advokatūra.

Informaciją pateikė:

Irma Gritėnienė
Panevėžio miesto apylinkės teismo
pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida  ir  visuomene)
Tel. (8 45) 431878, 8 686 56977
Laisvės a. 17, LT-35200 Panevėžys
Panevėžio miesto apylinkės teismas
www.facebook.com/LietuvosTeismai

***************************************

Utenos rajono apylinkės teisme vyko nemokamos teisinės konsultacijos

2017 m. spalio 25 d., minint šalies Konstitucijos 25 metų sukaktį bei Europos teisės dieną, Utenos rajono apylinkės teismas antrus metus iš eilės prisijungė prie Nacionalinės teismų administacijos inicijuoto renginio – nemokamų teisinių konsultacijų dienos „Lietuvos teismai: jūs klausiate – mes atsakome“, kurio metu buvo teikiamos nemokamos teisinės konsultacijos.


Šiais metais teisines konsultacijas teisme teikė antstolis Leonas Jankauskas, advokatės Justina Murauskaitė bei Žavinta Jurgelėnienė, advokatai Rimvydas Rakauskas bei Valdas Bivainis, teisėjų padėjėjos Renata Pekštenienė ir Kristina Šerelytė. Gyventojams buvo aktualiausi santuokos nutraukimo, vaikų išlaikymo bei kiti šeimos santykių klausimai.

Labai džiaugiamės, kad nemokamų teisinių konsultacijų diena Utenos rajono apylinkės teisme tampa jau tradiciniu renginiu. Taip pat džiugu, kad šiais metais prie renginio prisijungė daug advokatų bei antstolis, todėl į konsultacijas atėję žmonės turėjo galimybę pasirinkti specialistą pas kurį norėtų konsultuotis.

Informaciją pateikė:

Kristina Šerelytė

Utenos rajono apylinkės teismo

teisėjo padėjėja (atstovė ryšiams su visuomene)

Tel. (8 389) 61 419

El. p. kristina.serelyte@teismas.lt


***********************************

Teisme – nemokamos teisinės konsultacijos

Spalio 25 dieną trys advokatai Rimantas Prėskienis, Vidmantas Baumila ir Svetlana Brencienė noriai sutiko teikti nemokamas teisines konsultacijas Vilniaus rajono apylinkės teisme. Kartu su advokatais į įvairius gyventojų klausimus atsakė studentės Samanta Morkūniene ir Laura Leonavičiute iš Mykolo Romerio Universiteto Teisinės pagalbos centro.

Teisinę pagalbą teikę specialistai priminė, kad teisininkai dirba žmogaus ir jo teisėtų interesų labui. Konsultacijų skaičius lyginant su pernai metais buvo mažesnis (pernai suteikta 9 konsultacijos, šiais metais 7 ), tačiau atvykusieji teigiamai vertino galimybę gauti nemokamą teisinę konsultaciją ir nuoširdžiai dėkojo teisininkams už jų patarimus.

Gyventojai buvo konsultuojami šeimos, darbo, paveldėjimo, taip pat administracinės teisės klausimais. Taip pat stengtasi atsakyti į rūpimus interesantams klausimus telefonu.

Dėkojome visiems dalyvavusiems ir tikimės, kad ši puiki akcija tampanti tradicija vyks ir kitais metais !

Informaciją pateikė:

Laima Matulytė
Vilniaus rajono apylinkės teismo
teisėjo padėjėja (atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaida)
Ukmergės g. 322, Vilnius
Tel. (8 5) 2751510
www.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

*************************************************

Teisinės konsultacijos Akmenės rajono apylinkės teisme

Š. m. spalio 25 d., pažymint šalies Konstitucijos 25-erių metų sukaktį bei Europos teisės dieną, Akmenės rajono apylinkės teisme buvo teikiamos nemokamos teisinės konsultacijos, kurios vyko be išankstinės registracijos nuo 8 val. iki 17 val.Gyventojus konsultavo: advokatai Juta Kareivė, Virginijus Gžimaila, Albertas Kruminas,  Akmenės rajono apylinkės teismo teisėjų padėjėjai Saulius Jurkša, Aida Uščinienė ir Sigita Brasienė. Į teismą atvykusiems Akmenės gyventojams labiausiai rūpėjo palikimo priėmimo, terminų atnaujinimo, iškeldinimo, išlaikymo priteisimo ir kiti teisiniai klausimai.

Jau antrus metus iš eilės organizuotos nemokamos teisininkų konsultacijos tampa prasminga visų Lietuvos teismų tradicija.

 

Informaciją pateikė:

Laura Ruškutė-Grigienė
Akmenės rajono apylinkės teismo
administracijos sekretorė

Tel. (8 425) 566 26

El. p. laura.grigiene@teismas.lt

******************************************

 
Konstitucijos dieną – nemokamos teisinės konsultacijos Tauragėje


 

Spalio 25 dieną, minint Konstitucijos ir Europos teisės dieną, Tauragės rajono apylinkės teisme vyko Nacionalinės teismų administracijos inicijuotos nemokamos teisinės konsultacijos.

Tauragės teismas šiemet sulaukė dvigubai daugiau žmonių nei pernai. Konsultacijas Tauragės miesto ir rajono gyventojams teisme teikė advokatai ir advokatų padėjėjai. Su teisininkais konsultavęsi žmonės džiaugėsi jiems suteikta galimybe gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

„Tokios konsultacijos labai naudingos, kadangi žmonės labai dažnai susiduria su teisinėmis problemomis, tačiau nežino, ką turėtų daryti. Tariausi dėl savo problemos ir man patarė,  kur turėsiu kreiptis ir kokius dokumentus gauti. Nuramino, kad greičiausiai viskas gali išsispręsti taikiai, be teismo”, – po konsultacijos pasakojo tauragiškis, atėjęs pasitarti dėl renovuojamo daugiabučio problemų.

Tauragės gyventojus domino klausimai, susiję su turto paveldėjimu, turto padalijimu, naudojimosi turtu tvarkos nustatymu, taip pat domėtasi darbo stažo įskaitymo, teisės vairuoti atgavimo tvarkos bei kitais klausimais.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:

Mindaugas Radvila
Tauragės rajono apylinkės teismo
teisėjo padėjėjas ir
atstovas ryšiams su visuomene
Tel. (8 446) 61 393
El. p. mindaugas.radvila@teismas.lt
Lietuvos teismai Facebook‘e

************************************

Konstitucijos dienos proga teismuose teikiamos teisinės konsultacijos išjudino klaipėdiečius  

Klaipėdos apygardos teisme, kaip ir kituose šalies teismuose, Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-erių metų sukaktis buvo pažymėta prasmingu renginiu – gyventojai buvo kviečiami nemokamai konsultuotis teisiniais klausimais.  Į teismų kvietimą aktyviai atsiliepė ir Klaipėdos krašto gyventojai.

Pirmieji lankytojai į Klaipėdos apygardos teismą suskubo nuo ankstyvo ryto, jų srautas nenuslūgo iki pat dienos pabaigos. Galimybe gauti kvalifikuotą teisininko patarimą jiems rūpimais klausimais šiame teisme pasinaudojo kelios dešimtys klaipėdiečių. Dalis jų teismo duris pravėrė pirmąkart - prabilti apie problemas juos paskatino būtent teismų kvietimas į konsultacijas, kiti pasakojo turį patirties sprendžiant ginčus teismuose.

„Atėjau su ašaromis akyse, o išeinu visai kitaip nusiteikusi – mano problema, pasirodo, išsprendžiama“, – už konsultaciją dėkojo klaipėdietė Ramutė. Padėkos žodžių konsultantams negailėjo ir kiti tądien į Klaipėdos apygardos teismą pasitarti atėję žmonės. Vieniems užteko ir keliolikos minučių problemai aptarti, kietiems nepakako ir pusvalandžio, nes turėjo nemažai įvairių klausimų.

Klaipėdos apygardos teisme konsultacijas gyventojams teikė Civilinių bylų skyriaus teisėjų padėjėjos Zina Vilnienė ir Jurga Jasmontienė, Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų padėjėjai Robertas Paliokas ir Simonas Kuoras, teismo konsultantų komandą papildė advokatė Lina Zamulskienė bei antstolis Jonas Petrikas.

„Ieškoti pagalbos žmones paskatino jų turimos problemos: gresiantis įmonės bankrotas, nesutarimai su kaimynais dėl sklypo ribų, nepasitenkinimas suteiktos paslaugos kokybe. Dalis žmonių atėjo aptarti paveldėjimo, turto dovanojimo, žalos atlyginimo klausimų. Lankytojai taip pat domėjosi, kaip turėtų ginti, jų manymu, pažeistas nuosavybės, paciento teises“, – lankytojų klausimus komentavo teisėjo padėjėja Z. Vilnienė.

Nemokamas teisines konsultacijas lankytojams šiemet teikė 60 Lietuvos teismų. Renginys vyko jau antrus metus, jį inicijavo Nacionalinė teismų administracija.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:

Laima Domarkienė
Klaipėdos apygardos teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene (atstovė spaudai)
tel. (8 46) 390 983, mob. (8 676) 85 940
El. p. laima.domarkiene@teismas.lt
Lietuvos teismai Facebook‘e

******************************************

 Kaišiadorių rajono apylinkės teisme įvyko nemokamų teisinių konsultacijų diena
2017 m. spalio 25 d. didžiojoje dalyje Lietuvos teismų vyko nemokamų teisinių konsultacijų diena. Prie Nacionalinės teismų administracijos organizuojamos iniciatyvos prisijungė ir Kaišiadorių rajono apylinkės teismas. Teismo pirmininko Arūno Purvainio iniciatyva teikti teisines konsultacijas buvo pakviesti ne tik advokatai, notarų, savivaldybės atstovai, bet ir prokuratūros, taip pat policijos atstovai.

Prie šios gerosios praktikos teisme prisijungė advokatė E. M. Šlapikienė su savo kontoros teisininkėmis, antstolio D. Jonaičio padėjėja L. Doveikaitė, Kaišiadorių rajono savivaldybės Teisės skyriaus vedėja D. Jocienė, bendruomenės pareigūnė I. Budrikienė, prokurorė A. Petruškevičienė.

Konsultacijos teiktos pačiais įvairiausiais klausimais. Buvo domimasi, kokia kompensacijų už šildymą skyrimo tvarka, kaip susigrąžinti PVM, taip pat teirautasi dėl asociacijų veiklą reglamentuojančių teisės aktų kolizijos, bei kaip elgtis, jeigu yra netektas darbingumas, dėl profesinės ligos, taip pat kaip naudotis turto dalimi, kuri yra bendrojoje nuosavybėje.

Dažniausiai užduodami klausimai buvo dėl neveiksnumo nustatymo, testamento sudarymo, antstolio veiksmų, kai pradėtas priverstinis išieškojimas dėl skolų. „Galėtų tokios nemokamos teisinės konsutalcijos vykti kartą per mėnesį“, – sakė nemokamų teisinių konsutacijų atėjęs Algimantas.

Kiekvienais metais žmonių susidomėjimas šia iniciatyva ir gerąja praktika auga. Taip pat vis daugiau tesininkų dalinasi savo žiniomis neatlygintinai.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:

Rasa Baranauskaitė
Kaišiadorių rajono apylinkės teismo
Posėdžių sekretorė (laikinai atliekanti
teismo administracijos sekretorės funkcijas
Tel. (8 346) 51 306
El. paštas rasa.baranauskaite@teismas.lt

****************************************************************************

Įvykių ir renginių kalendorius

Sausis 2019
P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14

2019.01.14  |  13:00

15 16 17 18 19 20
21

2019.01.21  |  09:00

22 23 24 25

2019.01.25  |  10:00

26 27
28 29 30 31 1 2 3

Naujienų prenumerata

Sekite mus