lt
En

Teismų sistemos naujienos

Pasakų personažais virtę teisėjai įrodė esą šilti ir paprasti žmonės

2011.10.24

Konstitucijos ir Europos teisės dieną minėję teisėjai ne vienam įrodė, kad stereotipas apie šios srities atstovų uždarumą, šaltumą ir atsiribojimą nuo visuomenės yra nieko vertas. Penktadienį mantijas į pasakų personažų kostiumus iškeitę teisėjai moksleiviams vaidino gyvenimiškas „Raudonkepuraitės“, „Pelenės“ ir „Brėmeno muzikantų“ situacijas.

„Tai susipažinkim. Vilks <...> Aš Jūsų anūkėlės klasiokas, atėjau pranešti baisios žinios - Raudonkepuraitė partrenkė žmogų, policija reikalauja baudos", - riaumojo vieną iš pagrindinių pasakų personažų vaidmenų atlikęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkas Gintaras Kryževičius. „Aik, aik! Jai gi tik aštuoni metai. Pokštininkas!”, - LAT pirmininkui antrino senelės personažą įkūnijęs Egidijus Laužikas.

Lietuvos apeliacinio teismo Didžiojoje salėje susirinkusios VšĮ „Saulės“ privačios gimnazijos, Naujininkų vidurinės mokyklos, Vilniaus Karoliniškių ir VšĮ Vilniaus privačios gimnazijos vyresniųjų klasių moksleivių komandos siužetuose stengėsi atpažinti nusikalstamas veikas, nusakyti personažų atsakomybę ir padaryto pažeidimo tipą.

Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjas Gediminas Mesonis paskaitė trumpą paskaitą apie Lietuvos Respublikos Konstituciją, jos įtaką gyvenimui.

Moksleivių žinias, kūrybiškumą, sugebėjimą argumentuoti, iškalbą vertinusi komisija nugalėtojais paskelbė ir diplomu bei Konstitucijos formos tortu apdovanojo Vilniaus Karoliniškių gimnaziją. Kitoms komandoms įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės.

Nacionalinė teismų administracija džiaugiasi, kad pernai atvirų durų savaitėje dalyvavusių 30 iš 67 teismų gretos gausiai išsiplėtė ir šiemet minint Konstitucijos ir Europos teisės dieną lankytojams atvėrė duris beveik visi teismai.

Tikimasi, kad tokia bendravimo su moksleiviais forma padės jiems lengviau įsiminti teisės normas ir ugdys nepakantumą teisės pažeidimams.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus