Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Prezidentas priėmė dešimties teisėjų priesaikas

Prezidentas priėmė dešimties teisėjų priesaikas
2022.05.13

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus pasirašė dekretą dėl dešimties teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas.

Sveikindamas prisiekusius teisėjus, šalies vadovas pabrėžė, kad teisė ir visų lygybė prieš įstatymą yra vienos pagrindinių kolonų, į kurias remiasi demokratinė santvarka, o teisėjams tenka pareiga šį teisingumo ir teisės viršenybės lūkestį įgyvendinti. Tai ypač svarbu šiuo metu, kai Rusijos karinė agresija Ukrainoje kaip niekada ryškiai parodo skirtį tarp skrupulų neturinčios tironijos ir demokratijos.

Prezidentas išreiškė viltį, kad naujoji teisėjų karta, nestokojanti teisinio darbo patirties ir profesionalumo, laikysis aukščiausių etikos standartų ir padės atkurti visuomenės pasitikėjimą teismais.

Šalies vadovas palinkėjo prisiekusiems teisėjams niekada nepamiršti, kad jie pirmiausia dirba Lietuvos žmonėms, ir neprarasti savęs įdomiame bei iššūkių kupiname profesiniame kelyje.

Prezidento dekretu Iveta Bartkevičienė paskirta Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmų, o Giedrius Nemeikšis – to paties teismo Rokiškio rūmų teisėjais. Agnė Ražanauskienė ir Zina Vilnienė paskirtos Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjomis. Jurgita Vaitkevičienė paskirta Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų, Jurga Jasmontienė – to paties teismo Šilalės, o Rita Renkytė – Šilutės rūmų teisėjomis. Laura Kačinskienė ir Jūratė Volčkova paskirtos Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų teisėjomis, o Lina Klimaitė – Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų teisėja.


Prezidento komunikacijos grupės informacija ir nuotraukos.