lt
En

Teismų sistemos naujienos

Prezidentei siūlomi kandidatai į Kėdainių ir Kupiškio rajono apylinkės teismus

2015.01.27

Į Kėdainių rajono apylinkės teismą siūlomos iš viso keturios kandidatūros, kurias vertins Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Geriausiai PTAK įvertino Kauno apylinkės teismo teisėją Aureliją Ozolinią, kuri siekia perkėlimo į Kėdainius. A. Ozolinia teisėjos mantiją vilki jau daugiau nei 20 metų, nuo 2013 m. sausio teisėjai nustatyta specializacija –  baudžiamosios bylos.
Be A. Ozolinios į Kėdainių rajono apylinkės teismą dar siūlomos trys teisėjų padėjėjų kandidatūros:

  • Danas Lisas, kurį PTAK, remdamasi pretendentų į apylinkės teismo teisėjus atrankos kriterijais, geriausiai įvertino pagal šių kriterijų 4.2 papunktį (Teisinio darbo pobūdis) –  9, 33 balo iš 10 galimų;
  • Šarūnė Butkuvienė geriausiai įvertinta pagal kriterijų 4.6 papunktį (Kvalifikacijos kėlimas ir pan.) – 4 balais iš 5 galimų ir kriterijų 4.7 papunktį (Asmeninės savybės ir bendrieji gebėjimai) – 17 balų iš 20 galimų;
  • Mindaugas Nekrašas, kurį PTAK geriausia įvertino pagal kriterijų 4.4 papunktį (Pretendento tinkamumas) – 9,86 balo iš 10 galimų.

Mažiausia konkurencija vyravo tarp siekiančiųjų užimti Kupiškio rajono apylinkės teismo teisėjo pareigas.  Atrankoje dalyvavo tik du pretendentai. Geriausiai atrankoje pasirodė teisėjo padėjėja Šarūnė Butkuvienė. Pretendentė į teisėjo mantiją apibūdinama kaip komunikabili, gerbiama kolegų, sąžininga, pareiginga, principinga, atsakinga, drausminga, reikli sau, imli naujovėms, racionalaus mąstymo darbuotoja, pasižyminti gebėjimu išsakyti, pagrįsti ir argumentuoti savo nuomonę.

PTAK vertinimai Prezidentės nesaisto. Šalies vadovė teisėju gali paskirti bet kurį iš atrinktų kandidatų, taip pat galimas ir toks variantas, kai nepaskiriamas nei vienas atrinktas pretendentas.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus