lt
En

Teismų sistemos naujienos

Rengiamos tarptautinės rekomendacijos teismų reformoms

2012.12.28

Kaip padėti Europos šalims tinkamai pasiruošti teismų reformoms ir jas įgyvendinti, praėjusią savaitę Vilniuje tarėsi 17 teisminių institucijų atstovų iš įvairių Europos valstybių.

Europos teismų tarybų tinklo (toliau – ETTT) darbo grupės „Paskesnis teismų reformos tyrimas“ vykusiame susitikime buvo siekiama sukonkretinti iki 2012 metų pavasario veikusios šio tinklo darbo grupės „Teismų reforma Europoje“ pateiktas bendro pobūdžio išvadas ir rekomendacijas dėl teismų reformų vykdymo Europoje.

„Ši darbo grupė rengia teismų reformų įgyvendinimo gaires su konkrečiais pasiūlymais ir geraisiais pavyzdžiais iš šalių, kurios jau tai įgyvendino. Tikime, kad ETTT šalių narių geroji praktika ir mūsų siūlymai Europos valstybių Teisėjų taryboms padės sėkmingai įgyvendinti teismų reformas“, – sakė darbo grupei pirmininkaujantis Didžiosios Britanijos Teisėjų tarybos narys Džonas Tornilas (John Thornhill).

Dvi dienas Nacionalinėje teismų administracijoje trukusio susitikimo metu buvo aptariamas ir analizuojamas teismų ir prokuratūrų reorganizavimas, darbo krūvių optimizavimas, bylų skaičiaus mažinimas, teisminių procedūrų paprastinimas, bylų valdymo gerinimas, informacinių technologijų panaudojimo tobulinimas ir plėtra.

Susitikimo metu suderinti klausimai dėl darbo grupės rengiamo dokumento bus išsiųsti kitoms ETTT šalims narėms. Kitas darbo grupės susitikimas vyks 2013 metų kovo mėnesį Romoje.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus