Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Šiaulių regiono teisėjams pristatytos Teisėjų tarybos iniciatyvos

Šiaulių regiono teisėjams pristatytos Teisėjų tarybos iniciatyvos
2022.05.30

Penktadienį Teisėjų tarybos nariai pakvietė į diskusiją Šiaulių regiono teisėjus, su kuriais aptarė teismų sistemos aktualijas.

Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė pristatė naujausią informaciją apie siūlomus sprendimus dėl teisėjų darbo krūvio suvienodinimo, teismų veiklos efektyvumo, vykstančias diskusijas apie teisėjų darbo užmokestį. Taip pat iškėlė komunikacijos ir bendruomeniškumo aspektus. Anot jos, šiandien itin svarbus teisėjų vaidmuo viešojoje erdvėje, teismo procese, teisėjų bendruomenėje.

Teisėjų tarybos pirmininkės pavaduotoja Egidija Tamošiūnienė, apžvelgdama Teisėjų tarybos veiklą, atkreipė dėmesį į šias iniciatyvas – Teismų ir kitų įstatymų pakeitimai, susiję su teisėjų atrankomis, teisėjų valstybinių pensijų įstatymo projekto svarstymas Lietuvos Respublikos Seime.  

Diskusijoje dalyvavę Šiaulių regiono teismų teisėjai domėjosi korupcijai atsparios aplinkos teismų sistemoje kūrimu. 

„Tik tokiu tiesioginiu bendravimu galime geriausiai išgirsti vieni kitų problemas, jas aptarti ir rasti sprendimo būdus. Teisėjų taryba siekia įgyvendinti įvairias iniciatyvas, kurios padėtų ne tik užtikrinti geresnę darbo kokybę, bet ir įsiklausyti į kiekvieno teisėjo nuomonę“, – sako Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė.  

Teisėjų taryba, stiprinanti bendravimą su teismais ir teisėjais, periodiškai organizuoja išvažiuojamuosius susitikimus. Praėjusiais metais buvo organizuoti susitikimai su Klaipėdos apylinkės ir Vilniaus miesto apylinkės teismų teisėjais.