lt
En

Teismų sistemos naujienos

Sujungtuose teismuose verda darbas

2013.01.14

Nuo šių metų sausio 1 d. Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose veikę apylinkių teismai sujungti. Vietoje Vilniuje veikusių keturių miesto apylinkių teismų dirba vienas – Vilniaus miesto apylinkės teismas. Kaune ir Šiauliuose neliko miesto ir rajono teismų. Ten veikia Kauno ir Šiaulių apylinkių teismai. Teismų pirmininkų teigimu, sujungimas įvyko sklandžiai, o visapusiškai sujungimo naudą bus galima vertinti po pusmečio.
 
„Siekiant užtikrinti nenutrūkstamą jungiamų teismų darbą, reorganizacijai buvo ruošiamasi iš anksto. Didžiausi ir būtiniausi darbai buvo atlikti praėjusių metų gruodžio mėnesį. Pirmosios dienos prabėgo be jokių didesnių sunkumų. Vilniaus miesto apylinkės teismui, tapus didžiausiu šalies teismu, žymiai padidėjo paklausimų teismo raštinėje ir teismo telefonu. Į visus asmenų klausimus stengiamės atsakyti operatyviai,“ – teigia laikinai einanti Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininkės pareigas Loreta Braždienė.
 
Kauno apylinkės teismo pirmininkas Mindaugas Šimonis, vertindamas pirmąsias sujungto teismo darbo savaites, teigia, kad darbas po reorganizacijos Kauno apylinkės teisme vyksta sklandžiai: teisėjai įsikūrė naujose darbo vietose, teismo darbuotojai nuolat teikia visą reikalingą informaciją asmenims, jokių gyventojų aptarnavimo sutrikimų nebuvo.
 
„Pakeitus darbo organizavimą ir įvedus teisėjų specializacijas, kilo poreikis perskirstyti bylas ir suvienodinti teisėjų darbo krūvius. Iki šiol buvusių mažo teismo veiklos organizavimo netobulumų dideliame teisme nebeliko, taigi jau šiandien galime pasakyti, kad reorganizacija pasiteisino,“  – pažymi Kauno apylinkės teismo pirmininkas.
 
Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Gema Janušienė akcentavo, kad teismas yra įsikūręs dvejose patalpose, todėl organizacinio darbo šiuo metu yra daug. „Teismų sujungimas ilgainiui parodys, kur dar galime pasitempti, kaip patobulinti žmonių aptarnavimą. Iki šiol veikę du teismai visada skyrė ypatingą dėmesį besikreipiančių žmonių aptarnavimui. Tai rodo visos iki šiol atliktos apklausos. Aukštos aptarnavimo kultūros standartų laikysimės ir toliau,“ – pabrėžia teismo pirmininkė G. Janušienė.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus