lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teikiami pretendentai į Kauno apygardos teismą

2015.02.13

Pretendentų į teisėjus atrankos komisija (toliau – PTAK) baigė atrankas į Kauno apygardos teismo teisėjus ir šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigas.

PTAK, įvertinusi pretendentus į Kauno apygardos teismo teisėjo pareigas, pripažino, kad tinkamiausi pretendentai Kauno apygardos teismo teisėjo pareigoms užimti – trys Kauno apylinkės teismo teisėjai Dainius Ročys (6 balsai „už“ iš 6 balsavusiųjų), Bronius Varsackis (5 balsai „už“ iš 6 balsavusiųjų) ir Živilė Janavičienė (4 balsai „už“ iš 6 balsavusiųjų). Taip pat Jonavos rajono apylinkės teismo teisėja Lina Šafronienė (4 balsai „už“ iš 6 balsavusiųjų) ir Kauno apylinkės teismo pirmininkas Mindaugas Šimonis (4 balsai „už“ iš 6 balsavusiųjų).

PTAK taip pat baigė atranką ir į Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkus. Atrankoje į šias pareigas dalyvavo trys pretendentai. Komisija, įvertinusi visus pretendentus, pripažino, kad tinkamiausi pretendentai Kaunos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigoms užimti – Mindaugas Šimonis ir Bronius Varsackis.

Savo sprendimus PTAK priima įvertinusi kandidatų asmenines ir dalykines savybes charakterizuojančius dokumentus, viešą informaciją apie kandidatus ir pokalbio metu išklausiusi pretendentų atsakymus į komisijos narių klausimus. Kurie iš atrankoje dalyvavusių ir geriausiai įvertintų kandidatų bus paskirti į konkrečias pareigas, sprendžia Lietuvos Respublikos Prezidentė. Šį sprendimą ji priima asmeniškai susitikusi su Atrankos komisijos pasiūlytais kandidatais ir gavusi atitinkamą Teisėjų tarybos patarimą, nes PTAK vertinimai Prezidentės nesaisto. Šalies vadovė gali paskirti bet kurį iš atrinktų kandidatų, taip pat galimas ir toks variantas, kai nepaskiriamas nė vienas atrinktas pretendentas.

Su Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos išvadomis galite susipažinti čia

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus