lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teisėjai mantijas pakeis į pasakų personažų kostiumus

2011.10.20

Penktadienį, spalio 21 d., švęsdami Konstitucijos ir Europos teisės dieną, teisėjai ir teismų savivaldos institucijų vadovai kasdien dėvimas teisėjų mantijas pakeis gerai žinomų pasakų personažų kostiumais ir vaidins moksleiviams gyvenimiškas situacijas.

Vilniaus mokyklų vyresniųjų klasių moksleivių komandos suvaidintuose siužetuose stengsis atpažinti nusikalstamas veikas, prognozuoti atsakomybę arba įrodyti, kad teisės pažeidimo nėra.

Tokį renginį pirmą kartą organizuojantys teismai tikisi, kad tokia bendravimo su moksleiviais forma padės jiems lengviau įsiminti teisės normas, ugdys pastabumą, nepakantumą teisės pažeidimams ir skatins kritinį mąstymą apie mus kasdien vykstančius reiškinius.

Siužetuose pagrindines pasakų personažų roles atliks Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Apeliacinio teismo pirmininkai bei teisėjai, taip pat vaidins Vilniaus apygardos teismo teisėjai.

Moksleivių žinias, kūrybiškumą, sugebėjimą argumentuoti, iškalbą, sugebėjimą pritaikyti gyvenimišką patyrimą vertins specialiai sudaryta komisija.

Taip pat moksleiviams patrauklia forma ir suprantama kalba bus paskaityta paskaita apie Lietuvos Respublikos Konstituciją, jos įtaką gyvenime, Europos teisinę sistemą, moksleiviai galės užduoti klausimų ir gauti į juos atsakymus. Paskaitą skaitys Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjas Gediminas Mesonis.

Renginys vyks spalio 21 d., penktadienį, Lietuvos apeliacinio teismo (Gedimino pr. 40 / 1, 3 aukštas) Didžiojoje salėje. Pradžia – 12 val. Maloniai kviečiame dalyvauti žiniasklaidos atstovus.

Žiniasklaidos atstovams 13 val. planuojama trumpa spaudos konferencija.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus