lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teisėjai R. Augustei pareikštas griežtas papeikimas

Teisėjai R. Augustei pareikštas griežtas papeikimas
2015.06.22

Išnagrinėjęs Klaipėdos miesto apylinkės teisėjai Rasai Augustei Teisėjų etikos ir drausmės komisijos iškeltą drausmės bylą, Teisėjų garbės teismas (toliau – TGT) pareiškė teisėjai griežtą papeikimą.

TGT konstatavo, kad teisėja Rasa Augustė, nepagrįstai atsisakydama priimti pareiškimus dėl teismo įsakymų išdavimo, be pagrindo užtęsė bylų nagrinėjimą, sutrukdė pareiškėjai kaip įmanoma greičiau apginti pažeistas jos teises, neužtikrino civilinio proceso tikslų įgyvendinimo.

Taip pat TGT pripažino, kad teisėja sąmoningai ir sistemingai ignoravo aukštesnės instancijos teismo nurodymus ir praktiką, nagrinėjo bylas nepaisydama teismo precedento.

Įvertinęs tai, kad teisėja R. Augustė jau kartą buvo bausta drausmine tvarka – 2013 metais TGT jai skyrė griežtą papeikimą, tačiau teisėja išvadų nepadarė, jos elgesys nepasikeitė, TGT nusprendė teisėjai skirti drausminę nuobaudą – griežtą papeikimą.

Šis TGT sprendimas per dešimt dienų nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, skundą paduodant per TGT.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus