lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teisėjo R. Savicko drausmės bylos nagrinėjimas atidėtas

2011.03.28

Teisėjų garbės teismas (toliau – Garbės teismas), įvertinęs Panevėžio apygardos teismo teisėjui Rimantui Savickui iškeltos drausmės bylos medžiagą ir sprendimo priėmimui svarbias aplinkybes, šios bylos nagrinėjimą nusprendė atidėti iki teismo sprendimo teisėjo baudžiamojoje byloje įsiteisėjimo.

Garbės teismas pažymėjo, kad Teisėjų etikos ir drausmės komisijos sprendime konstatuotas R. Savicko drausminės atsakomybės pagrindas – teisėjo vardą žeminantis poelgis, kenkiantis teismų autoritetui, kildinamas iš tų pačių faktinių duomenų, kurie sudaro R. Savicko baudžiamosios bylos nagrinėjimo dalyką, bei įrodinėjamas iš esmės duomenimis, gautais panaudojus Baudžiamojo proceso kodekse ir Operatyvinės veiklos įstatyme numatytas priemones. Tokiu būdu gautų faktinių duomenų patikrinimas ir įvertinimas nepasibaigus baudžiamosios bylos teisenai negali būti atliktas Garbės teismo nuostatų nustatyta tvarka, tai gali būti atliekama tik baudžiamajame procese ir tik teismo, kurio žinioje yra baudžiamoji byla.

„Teisėjų garbės teismui teisės aktai nesuteikia galimybės išnagrinėti ir įvertinti dalį kaltinimų baudžiamojoje byloje pirmiau, nei tai padarė baudžiamąją bylą nagrinėjantis teismas“, – skelbdamas nutartį pažymėjo Garbės teismo pirmininkas Antanas Simniškis. Taip pat Garbės teismas konstatavo, kad teisėjo R. Savicko galimybės Garbės teisme duoti paaiškinimus, patvirtinančius arba paneigiančius reikšmingus faktus, yra apribotos kaltinamojo statuso. R. Savickas Garbės teismo posėdyje išdėstė nuomonę, kad teismų savivaldos institucijoms, o kartu ir visiems aukščiausiems teisminės valdžios pareigūnams išsakius poziciją šioje byloje, Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegijai, nagrinėjančiai baudžiamąją bylą, bus sunku objektyviai priimti sprendimą.

Pagal šioje drausmės byloje esančius duomenis, Garbės teismas padarė išvadą, kad drausmės bylos nagrinėjimą bus galima tęsti tik sulaukus teisėjo R. Savicko baudžiamosios bylos teisminio nagrinėjimo baigties.

Primintina, kad Teisėjų etikos ir drausmės komisija yra konstatavusi, jog yra požymių, kad teisėjas R. Savickas, bankroto bylose spręsdamas procesinius klausimus dėl atitinkamų asmenų, su kuriais buvo asmeniškai pažįstamas, iš tam tikrų asmenų neatlygintinai kelis kartus priimdamas materialinę vertę turinčių daiktų, prašydamas kolegų neteisėtų paslaugų, taip pat kreipdamasis į medikus dėl fiktyvaus nedarbingumo pažymėjimo išdavimo dukrai, padarė Teisėjų etikos kodekso nuostatų pažeidimus, t. y. pažeidė teisingumo, nešališkumo, skaidrumo ir viešumo principus. Taip pat primintina, kad 2009 m. gegužės 19 d. Lietuvos Respublikos Seimas yra davęs sutikimą Panevėžio apygardos teismo teisėją R. Savicką patraukti baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti ir kitaip suvaržyti jo laisvę. Panevėžio apygardos teismo teisėjo R. Savicko įgaliojimai sustabdyti iki galutinio sprendimo ikiteisminiame tyrime arba sprendimo baudžiamojoje byloje įsiteisėjimo.

Įvykių ir renginių kalendorius

Rugpjūtis 2019
P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

2019.08.30  |  10:00

31 1

Naujienų prenumerata

Sekite mus