lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teisėjų garbės teismas pripažino teisėją V. Balčiūnienę pažeidus Teisėjų etikos kodeksą

Teisėjų garbės teismas pripažino teisėją V. Balčiūnienę pažeidus Teisėjų etikos kodeksą
2015.11.20

Teisėjų garbės teismas (toliau – TGT) paskelbė sprendimą Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjos Violetos Balčiūnienės drausmės byloje. TGT nusprendė, kad V. Balčiūnienė savo elgesiu pažeidė Teisėjų etikos kodeksą, pagal kurį teisėja savo pareigas turi atlikti nepriekaištingai, laiku, profesionaliai ir dalykiškai. Teisėjai iškeltos drausmės bylos dalį dėl Teisėjų etikos kodekse įtvirtinto padorumo principo reikalavimų nesilaikymo TGT nusprendė nutraukti.

Teisėjų etikos ir drausmės komisija teisėjai iškėlė drausmės bylą, nes V. Balčiūnienė nepaskelbė nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, nepaisant to, kad viena iš proceso šalių – nukentėjusioji R. D. – buvo atvykusi į teismo posėdį. Be to, pareiškėja R. D., atvykusi į teismo procesinio sprendimo administracinio teisės pažeidimo byloje paskelbimą tą dieną procesinio sprendimo kopijos negavo.

TGT konstatavo, kad byloje surinktų įrodymų visuma nei patvirtina, nei paneigia faktą, kad teisėja V. Balčiūnienė neatėjo paskelbti sprendimo ir vėliau melavo apie sprendimo paskelbimą. Tačiau TGT vertinimu, byloje surinktų duomenų pakanka konstatuoti, kad teisėja nesiėmė priemonių užtikrinti, kad atvykusi bylos šalis galėtų dalyvauti procesinio sprendimo paskelbime.

TGT padarė išvadą, kad teisėjų drausminės atsakomybės tikslai šioje drausmės byloje jau pasiekti, todėl teisėjai drausminė nuobauda neskirta ir apsiribota tik drausmės bylos svarstymu posėdyje. Teisėjų garbės teismo sprendimas per dešimt dienų nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus