Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teisėjų garbės teismas teisėjui skyrė pastabą

Teisėjų garbės teismas teisėjui skyrė pastabą
2022.05.06

Šiandien, gegužės 6 d., Teisėjų garbės teismas (TGT) priėmė sprendimą Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų teisėjo Vilmanto Ambrulevičiaus drausmės byloje: jam skirta pastaba.

Pastaba skirta už Teisėjų etikos kodekse įtvirtinto pareigingumo principo reikalavimų pažeidimus: teismo sprendimo surašymą jame paliekant rašybos bei aritmetikos klaidų ir bylų nagrinėjimo proceso reikalavimų pažeidimus (teisėjas nesilaikė nustatyto atskirojo skundo pateikimo termino, priėmė papildomą sprendimą bylai jau esant apeliacinės instancijos teisme). TGT sprendime konstatuota, kad drausmės byloje analizuotais atvejais „teisėjas Vilmantas Ambrulevičius aiškiai aplaidžiai atliko savo, kaip teisėjo, pareigas, nebuvo pakankamai pareigingas.“

Kitą drausmės bylos dalį nuspręsta nutraukti, nes joje dėstyti bylą iškėlusios Teisėjų etikos ir drausmės komisijos (TEDK) argumentai nepasitvirtino: išanalizavus surinktus duomenis nustatyta, kad teisėjas nedalyvavo per klaidą įvykusio bylos išsiuntimo į apeliacinės instancijos teismą procese, kurio inicijavimą TEDK laikė teisėjo atsakomybe.

Ne pirmą kartą prieš TGT stojusiam teisėjui skirta nuobauda – pastaba, nes byloje nenustatyta aplinkybių, dėl kurių reikėtų parinkti kitokias drausmines priemones. „Teisėjas nurodė, kad iš esmės neginčija jo priimtame procesiniame sprendime padarytų rašybos netikslumų, dėl susidariusios situacijos gailisi, tačiau pažymėjo, kad jie negali būti vertinami kaip kartotiniai pažeidimai, kadangi jie kilę iš vienos ir tos pačios bylos <...> teisėjas Vilmantas Ambrulevičius, nors ir nepakankamai savikritiškai vertina savo veiksmus, tačiau iš esmės pripažino padarytus pažeidimus“, – rašoma sprendime. TGT skirta pastaba galioja vienerius metus nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos, o asmens byloje lieka įrašyta visam laikui.

Pažymėtina, kad TGT savo sprendimu atkreipia teisėjų dėmesį į teismo dokumentų rengimo procesą ir pabrėžia „kokybiško teismo sprendimo reikšmę bylos baigčiai ir teisingumui, jo svarbą proceso dalyviams ir pažymi, kad, be kitų, teismo sprendimo turiniui keliamų imperatyvių reikalavimų, teismo sprendimas turi turėti aiškią struktūrą ir formą, būti lingvistiškai ir teisiškai korektiškas, jis turi būti surašomas be kalbos ar rašybos klaidų, nuosekliai, vienu stiliumi“.

V. Ambrulevičiaus drausmės byloje priimtą TGT sprendimą bus galima rasti teismų interneto svetainėje www.teismai.lt (čia), kai jis bus įsiteisėjęs, t. y. jei nuo paskelbimo dienos per 10 dienų nebus apskųstas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui ir persvarstytas.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai
Nacionalinė teismų administracija
Komunikacijos skyrius
tel. 8 647 17517
el. p. komunikacija@teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai 

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Rugsėjis 2023
P A T K P Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Sekite mus