lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teisėjų taryba: Pasvalio teismo klausimas lieka prioritetinis

Teisėjų taryba: Pasvalio teismo klausimas lieka prioritetinis
2015.02.13

Šiandien vykusiame neeiliniame posėdyje Teisėjų taryba pritarė Prezidentės dekretui, kuriuo prašoma iš pareigų atleisti Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėją Dalią Stankevičiūtę, už teisėjo vardo pažeminimą. Kitas šio teismo teisėjas – Vitalijus Šidagis – paprašė jo klausimą svarstyti vėlesniame posėdyje. Įvertinusi kritinę situaciją, Taryba taip pat ieškojo būdų, kaip užtikrinti operatyvų bylų nagrinėjimą ir teisingumo vykdymą Pasvalio teisme.

„Teisėja D. Stankevičiūtė savo paaiškinimuose pripažino klaidas ir nurodė, kad aplaidaus darbo priežastys susijusios su pablogėjusia sveikata ir dėl to susidariusiu dideliu darbo krūviu. Tačiau Taryba vienbalsiai nutarė, kad tokie aplaidaus bylų nagrinėjimo atvejai negali būti pateisinami nei liga, nei kitomis priežastimis,“ – pasibaigus posėdžiui kalbėjo Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas.

Teisėjo V. Šidagio klausimą Taryba turėjo nukelti į kitą posėdį – jis pateikė nedarbingumo pažymėjimą ir prašymą jo atleidimo klausimą išnagrinėti vasario 27 d. Teisėjas nurodė iki tos dienos pateiksiantis papildomų paaiškinimų dėl savo veiklos trūkumų.

„Atsižvelgėme į teisėjo prašymą, vadovaudamiesi procedūromis, įtvirtintos teisės aktuose. Tačiau tikimės, kad šią situaciją galutinai išspręsti pavyks jau artimiausiame posėdyje,“ – pažymėjo E. Laužikas.

Teisėjų tarybos pirmininkas, siekdamas užkirsti kelią bet kokiam šios situacijos vilkinimui, papildomai kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministerijai ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybą, prašydamas įvertinti V. Šidagiui išduotų nedarbingumo pažymėjimo teisėtumą ir pagrįstumą.

Taip pat šiame posėdyje Teisėjų tarybos nariai aptarė priemones, kurios padėtų operatyviai išnagrinėti Pasvalio teisme susikaupusias neišnagrinėtas bylas ir užtikrintų tinkamą šio teismo funkcionavimą. Nutarta kreiptis į šalies vadovę su siūlymu spręsti klausimą dėl kito teismo teisėjo laikino perkėlimo į Pasvalio rajono apylinkės teismą. Šis klausimas toliau bus varstomas vasario 27 d. posėdyje (10.00 val. Nacionalinėje teismų administracijoje).

D. Stankevičiūtės ir V. Šidagio nuolatiniai procesiniai veiklos pažeidimai, nagrinėjant bylas, buvo nustatyti Panevėžio apygardos teismui atlikus patikrinimą Pasvalio rajono apylinkės teisme.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus