lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teisėjų taryba: Ukmergės teismo darbuotojų negalime palikti nežinioje

2013.01.11

Incidentas Ukmergės rajono apylinkės teisme – patalpų užterštumas gyvsidabriu – kelia didelį susirūpinimą Teisėjų tarybos ir kitų institucijų atstovams. Atsižvelgiant į atliktų tyrimų rezultatus ir gaunamą informaciją iš sveikatos specialistų, vyksta nuolatinis tarptinstitucinis dialogas, reaguojama į visas sveikatos specialistų teikiamas rekomendacijas. Teismo darbuotojų sveikatos tyrimo rezultatų laukiama kitą savaitę.

„Reiškiame didelį susirūpinimą dėl kolegų sveikatos, patirto streso ir nežinios, kurioje jie vis dar yra. Norime užtikrinti, kad dėsime visas pastangas siekiant įgyvendinti rekomendacijas, kai tik jos bus gautos. Niekuo nekalti žmonės, patekę į protu nesuvokiamą padėtį, negali būti palikti likimo valiai. Labai laukiame visų atliktų tyrimų rezultatų, nuo kurių priklausys tolimesni veiksmai,“ – Teisėjų tarybos vardu pažymi Teisėjų tarybos sekretorė Laima Garnelienė.

Pasak Teisėjų tarybos sekretorės, teismo darbuotojų perkėlimas į kitas patalpas, aprūpinimas reikiama įranga ir priemonėmis darbui, tai tikrai ne viskas, ką būtina padaryti. „Labai svarbu užtikrinti teismo darbuotojų galimybes visapusiškai išsitirti sveikatą, organizuoti gydymą, jeigu toks bus būtinas,“ – teigia L. Garnelienė.

Teisėjų tarybos sekretorė pažymi, kad šio incidento tyrimu rūpinasi ir teisėsaugos institucijos. 2012 m. gruodžio 13 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo stipriai veikiančiomis ar nuodingosiomis medžiagomis.

Vakar Ukmergėje įvykusio tarpinstitucinio sutikimo metu, buvo dar kartą pažymėtas esamos situacijos svarbumas. Pasitarime dalyvavę Vidaus reikalų ministras Dailys Alfonsas Barakauskas, Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas,  Vilniaus apygardos teismo pirmininkas Vytautu Zelianka, Nacionalinės teismų administracijos, Ukmergės rajono savivaldybės, policijos ir kitų institucijų atstovai, aptarė susidariusią situaciją, būtinus veiksmus jai spręsti. Susidariusi ypatinga situacija kitą savaitę bus aptariama Lietuvos Respublikos Seimo teisės ir teisėtvarkos komitete.

Vakar paaiškėjo ir Ukmergės rajono apylinkės teisme esančių bylų užterštumo lygis gyvsidabriu. Nustatyta, kad jos paveiktos nuodingo metalo garų, tačiau jų užterštumo lygis, pasak Vilniaus visuomenės sveikatos centro atstovų, nekelia didelio susirūpinimo. Gyvsidabrio garų prisigėrusioms daugiau kaip 1000 teismo bylų, Visuomenės sveikatos centro specialistai rekomenduoja taikyti karščio ir vėdinimo procedūrą: bylas ir kitus daiktus pernešti į neužterštą gyvsidabriu, šildomą ir gerai vėdinamą patalpą, patalpoje pakeliant temperatūrą iki 26-32 laipsnių Celsijaus. Po šių veiksmų bus organizuotas pakartotinis laboratorinis tyrimas nustatyti, ar bylas pavyko nukenksminti.

Vis dar laukiama pastato sienų ir grindų tyrimo rezultatų. Po jų bus sprendžiama, ar užteks esamų patalpų dezinfekcijos, ar bus būtina galvoti apie naujas nuolatines teismo patalpas. Atliekant patalpų giluminę demerkurizaciją, darbai gali užtrukti iki vienerių metų.

Du kilogramai gyvsidabrio teisme buvo rasti 2012 m. gruodžio viduryje, darbininkams gręžiant sieną teismo patalpose.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus