Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teisėjų tarybos posėdyje: teisėjų skyrimo ir kiti aktualūs klausimai

Teisėjų tarybos posėdyje: teisėjų skyrimo ir kiti aktualūs klausimai
2022.11.23

Lapkričio 25 dieną Teisėjų tarybos posėdyje bus svarstomi klausimai dėl patarimo Lietuvos Respublikos Prezidentui skirti Vilniaus universiteto Teisės fakulteto prof. dr. (HP) Egidijų Šileikį Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėju. Taip pat bus svarstomi šalies vadovo dekretai dėl patarimo perkelti dvi teisėjas į kitus teismus, atleisti savo noru teisėją iš Vilniaus miesto apylinkės teismo bei Šiaulių apylinkės teismo pirmininko pavaduotoją iš pareigų, nes pasibaigė paskyrimo į šias pareigas terminas. 

Teisėjų tarybos nariai posėdyje svarstys parengtų rekomendacijų, reglamentuojančių smurto ir priekabiavimo prevencijos politikos teismuose, projektą. Šios rekomendacijos parengtos įgyvendinant Lietuvos Respublikos darbo kodekso nuostatas, kurios įpareigoja darbdavį, kurio vidutinis darbuotojų skaičius yra didesnis kaip 50, patvirtinti smurto ir priekabiavimo prevencijos politiką bei įprastais darbovietėje būdais ne tik ją paskelbti, tačiau ir imtis priemonių ją įgyvendinti.

Be to, Teisėjų taryba penktadienį taip pat turės priimti sprendimus dėl teismų sistemos apdovanojimų skyrimo, pakeisti Teisėjų tarybos nuolatinių komitetų sudėtį bei priimti sprendimą dėl darbo grupės sudarymo optimaliam teismų darbo krūviui nustatyti.

Primename, kad Teisėjų tarybos posėdis mišriu būdu vyks lapkričio 25 d. nuo 10 val.

Posėdį teisiogiai bus galima stebėti teismai.lt ir Lietuvos teismų Youtube paskyroje

Kontaktai žiniasklaidai:

Nacionalinė teismų administracija
Komunikacijos skyrius
Tel. 8 652 85974
el. p. komunikacija@teismai.lt
www.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus