lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teisininkams kiekviena diena kaip protų mūšis

2013.10.24

,,Tų, kurie gyvenimą susieja su teise, kiekvieną dieną laukia įnirtinga kova”, - tvirtina Teisėjų tarybos narė Diana Labokaitė, dalyvavusi Europos civilinės teisės dienai  paminėti surengtame protų mūšyje, kuriame  kovoje su kitomis devyniomis komandomis, pergale džiaugėsi teismų atstovai
 
Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre Europos civilinės teisės dienos  proga unikalų protų mūšį su teisėjais surengusi Nacionalinė teismų administracija (NTA) devynioms advokatų, žiniasklaidos atstovų, teisę ir žurnalistiką studijuojančių studentų komandoms parengė  net penketą etapų: pagrindinis - teisė, kiti –  Lietuva, bendrosios žinios, vaizdai, muzika.
 
,,Advokatams, teisėjams ir visiems, kas savo gyvenimą susieja su teise, kiekviena diena kaip protų mūšis. Teisėjas išsprendžia vienaip, advokatas sprendžia kitaip, o žurnalistas mato savaip", - renginio dalyviams linkėdama sėkmingos kovos sakė Teisėjų tarybos narė Diana Labokaitė. Kad jaunoji Lietuvos ateitis turėtų iš ko semtis žinių, Teisėjų tarybos narė bibliotekai teismų vardu padovanojo teisinės literatūros. Prie jos prisidėjo ir Advokatų tarybos narė Džiolana Tarvainytė, įteikusi knygų nuo Lietuvos advokatūros, šiais metais prisijungusios prie šios dienos minėjimo.
 
Europos civilinės teisės dieną (spalio 25 d.) NTA Lietuvoje organizuoja jau ketvirti metai iš eilės. Kartu su kitų valstybių teismais Europos teisės dienos proga visuomenei atveriamos teismų durys. Nuo Vilniaus iki Lisabonos studentai, moksleiviai, visi besidomintys teise klausosi teisėjų paskaitų, stebi teismo posėdžius, dalyvauja ekskursijose po teismų rūmus.
 
Paprastai teisėjus žmonės mato teismo posėdžių salėse arba televizorių ekranuose. Europos teisės dieną sudaroma išskirtinė galimybė ateiti į teismą, pamatyti teisėjus gyvai ir su jais pabendrauti akis į akį. Lietuvoje aktyvesniam dialogui su visuomene jau ne primi metai ieškoma naujų bendravimo formų.
 
Šiemet teisėjai nusprendė patys ateiti į biblioteką, kur savo dienas ir naktis praleidžia jaunoji Lietuvos ateitis ir kartu su studentais, kolegomis teisininkais ir plunksnos broliais save išbandyti visai kitame amplua –Protų mūšiuose.
 
Renginyje teisėjus ir dalyvius sveikindamas Teisingumo viceministras Paulius Griciūnas atkreipė dėmesį, kad šis renginys rodo teismų atvirumą, o tai yra bendras siekis visoje Europoje.
 
,,Protų mūšis - labai simboliška. Mūšyje tam tikra prasme vyksta varžytuvės. Rungtyniškumo principas, turbūt vienas iš svarbiausių civilinio proceso principų ir, manau, jis turi būti visą laiką. Kad ir kokios būtų varžytuvės, jos pagilina mūsų žinias ir  leidžia įvairius dalykus pamatyti skirtingu rakursu", - sakė dalyvius Mokslinės komunikacijos ir infomacijos centre sveikinęs Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis.

Europos teisės dienos protų mūšiuose dalyviams reikėjo išgvildenti ne vieną suktą klausimą. Teismų komandai atstovavę Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjai Egidijus Laužikas, Janina Stripeikienė, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjas Laimutis Alechnavičius, Vilniaus apygardos teismo teisėja Rūta Petkuvienė, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėja Milda Vainienė, Kauno miesto apylinkės teismo pirmininkas Mindaugas Šimonis, šio teismo teisėja Diana Labokaitė, teisėjo padėjėja Indrė Veličkaitė, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų padėjėjai Ieva Jasinauskaitė, Tomas Janušauskis ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilnių bylų skyriaus pirmininko patarėjas Karolis Šimanskis įveikę visus protų mūšių turus galutinėje balų lentelėje užėmė pirmąją vietą.

Daugiau renginio akimirkų Facebook paskyroje LIETUVOS TEISMAI.

Įvykių ir renginių kalendorius

Balandis 2021
P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

2021.04.30  |  10:00

1 2

Naujienų prenumerata

Sekite mus