lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teismai ir antstoliai daugiau funkcijų vykdys e. būdu

2011.08.19

Nacionalinės teismų administracijos (NTA) direktorius Kęstutis Vaškevičius susitiko su Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo pirmininku Aleksandru Selezniovu aptarti duomenų, susijusių su teisingumo vykdymu, apsikeitimo elektroniniu būdu galimybių.

Šiuo metu procesų įstatymų nustatyta tvarka antstoliai kreipiasi į teismą prašydami spręsti su teisingumo vykdymu susijusius klausimus teikdami įprastus popierinius prašymus. Apie priimtą sprendimą teismai taip pat antstolius informuoja raštu. Siekiant pagreitinti šias procedūras, kurios turi tiesioginės įtakos tiek antstolių, tiek teismų darbo efektyvumui, būtina išnaudoti informacinių technologijų teikiamas galimybes ir perkelti jas į elektroninę erdvę. Sudarius sąlygas teismams ir antstoliams keistis reikalingais duomenimis elektroniniu būdu, t. y. perkėlus bent dalį su antstolių ir teismų veikla susijusių procedūrų į elektroninę erdvę, būtų taupomas abiejų institucijų laikas ir lėšos, operatyviau priimami teismo sprendimai. Šio abiems institucijoms aktualaus klausimo sprendimo būdų bus ieškoma tolesnio bendradarbiavimo metu.

Jau kito susitikimo metu bus svarstoma, kokių sričių informacija būtų reikalingiausia keistis elektroniniu būdu ir aptariamos Teismų informacinės sistemos LITEKO bei Antstolių informacinių sistemų integravimo galimybės.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus