lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teismo jubiliejinių renginių savaitę vainikavo šventinis renginys

Teismo jubiliejinių renginių savaitę vainikavo šventinis renginys
2019.05.13

Vilniaus apygardos administracinio teismo 20-mečio jubiliejaus proga Lietuvos mokslų akademijos salėje surengtame šventiniame renginyje skambėjo sveikinimo ir padėkos kalbos, buvo pagerbti ilgamečiai teismo darbuotojai ir teisėjai, padėkota bendradarbiavimo partneriams.

Į Lietuvos mokslų akademijoje surengtą teismo 20-mečio jubiliejinį renginį buvo pakviesti dalyvauti valdžios institucijų, teismų bendruomenės savivaldos institucijų atstovai, buvę šio teismo teisėjai, kitų teismų vadovai bei teisėjai, teismo kolektyvas, socialiniai partneriai, teisme šią savaitę su vizitu viešinti Bialystoko apygardos administracinio teismo teisėjų delegacija. 

Pradėdama renginį Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkė Jolanta Malijauskienė pasveikino su teismo jubiliejumi visus, kurie kūrė ir tebekuria šio teismo istoriją.

„Matuojant žmogaus gyvenimo matu, mūsų teismas sulaukė brandos etapo ir jau yra sukaupęs gana solidžią teisingumo vykdymo patirtį, sulaukęs visuomenės pasitikėjimo bei turintis savo gyvavimo istoriją. O prasidėjo ši istorija tokiu pat gražiu metų laiku – 1999-ųjų gegužės 1-ąją, kai Lietuvoje duris atvėrė 5 administraciniai teismai. Šią datą mes ir laikome Vilniaus apygardos administracinio teismo gimimo diena, – sakė J. Malijauskienė. – Mūsų teismo strateginis tikslas – vykdyti teisingumą ir užtikrinti konstitucinių vertybių gynimą, mūsų prioritetai – nešališko, kokybiško, operatyvaus teismo proceso užtikrinimas, teismo veiklos viešumas ir skaidrumas. „Teisė yra teisingumo ir gėrio menas“ – ši graikų filosofo P. J. Celsaus sentencija yra mūsų devizas, pasitinkantis visus teismo lankytojus. Nuoširdžiai sveikinu su teismo jubiliejumi visus dirbusius šiame teisme teisėjus – kiekvieno iš Jūsų kruopštus ir sąžiningas darbas prisidėjo kuriant šio teismo istoriją.“

Teismo kolektyvą su jubiliejumi taip pat pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius, Nacionalinės teismų administracijos direktorė Reda Molienė, Bialystoko apygardos administracinio teismo pirmininkas Wojciechas Stachurskis, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorė Zita Žebrauskienė, buvusi ilgametė Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkė Zita Smirnovienė.

Teisėjų tarybos vardu teismo kolektyvui sveikinimo žodį tarė Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Neringa Švedienė, perduodama padėkos raštus vasarą į pensiją išeisiantiems ilgamečiams teismo teisėjams Liudmilai Zaborovskai ir Broniui Januškai.  

Per iškilmingą renginį už indėlį kuriant administracinių teismų sistemą, ilgametį 12 metų vadovavimą teismui J. Malijauskienė padėkos raštu apdovanojo pirmąją šio teismo vadovę Z. Smirnovienę. Už nepriekaištingą darbą teisme padėkos raštais buvo pagerbtos 20 metų teisme išdirbusios teisėja Rūta Miliuvienė, kanclerė Daiva Jakaitienė, Teismo raštinės skyriaus patarėja Vilija Vyšniauskienė ir teisėjo padėjėja Inga Lipnickienė, šiemet 15 darbo metų teisme sukaktį mininčios teisėja Ina Kirkutienė, teisėjų padėjėjos Dalia Švilpienė ir Lolita Mockevičienė, vyriausioji specialistė Dalia Sipavičienė, budėtojos Irena Šulniuvienė ir Alma Baltrušaitytė. 

Renginio dalyviams ir svečiams koncertavo šeimyninio ansamblio „Regnum muzikale“ Elenos (violončelė) ir Kotrynos Unės (smuikas) Daunyčių duetas bei dainininkė Ieva Juozapaitytė.

Dainiaus Stankaus nuotraukos

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė
Vilniaus apygardos administracinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 5) 264 1270, mob. 8 69 816 692
El. p. sigita.baltaduone@teismas.lt
https://vaat.teismas.lt/

Įvykių ir renginių kalendorius

Rugsėjis 2019
P A T K P Š S
26 27 28 29 30

2019.08.30  |  10:00

31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27

2019.09.27  |  10:00

28 29
30

2019.09.30  |  13:38

1 2 3 4 5 6

Naujienų prenumerata

Sekite mus