lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teismų lankytojams daugiau dėmesio ir pagalbos

Teismų lankytojams daugiau dėmesio ir pagalbos
2015.02.12

Siekiant kokybiško ir efektyvaus asmenų aptarnavimo teismuose, dar dešimtyje Lietuvos teismų bus kuriamos vienodos klientų aptarnavimo taisyklės, apmokomi darbuotojai. Iki šiol klientų aptarnavimo standartas jau įdiegtas aštuoniuose teismuose ir Nacionalinėje teismų administracijoje.

„Teismų sistema kryptingai siekia būti patikima, profesionali, atvira visuomenei, orientuota į asmenį. Kokybiškas asmenų aptarnavimas yra viena iš priemonių einant šių tikslų link”, – teigia Nacionalinė teismų administracijos (NTA) direktorė Reda Molienė.

Pasa NTA vadovės, teismuose dirba daugiau kaip 3000 darbuotojų ir beveik 800 teisėjų, tarp kurių atsiranda skirtingų požiūrių į klientų aptarnavimą. „Klientų aptarnavimo standarto paskirtis ir yra suvienodinti žinojimą, ką ir kaip reikia daryti, kas yra neleistina, kaip elgtis krizinėse situacijose,“ – teigia R. Molienė.

Atlikti tyrimai parodė, kad aštuoniuose teismuose, kuriuose jau vyko specialūs mokymai ir buvo patvirtintos bendros taisyklės, aptarnavimo kokybė pagerėjo – teismų darbuotojų bendravimas su teismų lankytojais „slapto kliento“ tyrimo metu buvo įvertintas 4,5 balo iš 5.

„Džiaugiamės, kad prie šios iniciatyvos jungiasi vis daugiau teismų ir vis daugiau teismų vadovų kokybės ir efektyvumo siekia, stiprindami aptarnavimą teismuose,“ – pabrėžia NTA vadovė.

Projektą įgyvendinanti NTA, kartu su standarto diegėju – VšĮ „Žmogaus studijų centras“, per šių metų sausio mėnesį dešimtyje teismų suformavo darbo grupes, pristatė projekto eigą ir standarto diegimo etapus. Vasario mėnesį vyks susitikimas su kokybės vadybos ir klientų aptarnavimo teismuose ekspertu – Norvegijos Fjordane miesto apylinkės teismo pirmininku Terje Mowat.

“Diegiant klientų aptarnavimo standartą, itin svarbu buvo sulaukti paramos iš teismų pirmininkų: jų svariausias ir reikšmingiausias indėlis – standarto diegimo poreikio paaiškinimas teismų darbuotojams bei jų motyvavimas tobulinti asmenų aptarnavimą,“ – pažymi UAB “Žmogaus studijų centras” Mokymo padalinio direktorė Edita Dereškevičiūtė. 

Dešimtyje teismų klientų aptarnavimo standartas diegiamas įgyvendinant Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamos programos „Efektyvumas, skaidrumas ir kokybė Lietuvos teismuose“ projektą „Teismų sistemos atstovų (įskaitant teisėjų, teismo darbuotojų ir NTA atstovų) kompetencijos gerinimas (mokymas)“.

2015 m. standartas bus įdiegtas:
-    Vilniaus miesto apylinkės teisme;
-    Vilniaus apygardos teisme;
-    Kauno apylinkės teisme;
-    Klaipėdos apygardos teisme;
-    Šiaulių apygardos teisme;
-    Šiaulių apylinkės teisme;
-    Alytaus rajono apylinkės teisme;
-    Marijampolės rajono  apylinkės teisme;
-    Utenos rajono apylinkės teisme;
-    Lietuvos Apeliaciniame teisme.

2012-2014 m. standartas buvo įdiegtas:
-    Kauno apygardos teisme;
-    Panevėžio apygardos teisme;
-    Kauno apygardos administraciniame teisme;
-    Panevėžio miesto apylinkės teisme;
-    Pasvalio rajono apylinkės teisme;
-    Lietuvos Aukščiausiam Teisme;
-     Lietuvos vyriausiame administraciniame teisme;
-    Klaipėdos miesto apylinkės teisme;
-    Nacionalinėje teismų administracijoje.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus