Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Tęsiasi darbo su teismų informacine sistema LITEKO mokymai

2010.06.30

Vakar Vilniuje vyko antrasis darbo su teismų informacine sistema LITEKO (toliau – LITEKO) mokymų etapas, kuriame dalyvavo per 20 teismų darbuotojų iš įvairių Lietuvos miestų.

„Į mokymus susirenka teismų darbuotojai, turintys skirtingas žinias apie LITEKO galimybes. Mūsų tikslas – mokymu metu suvienodinti LITEKO naudotojų kompetenciją tiek, kad visuose teismuose būtų vienodai sisteminami duomenys, atliekamos procedūros. Taip pat siekiame praplėsti LITEKO naudotojų darbo su šia sistema žinias, kad naudotojai taptų universalesni, ne tik konkrečios siauros specializacijos, – teigia Nacionalinės teismų administracijos Informatikos ir statistikos skyriaus vedėjas Antanas Girnius.

Šiuo metu teismuose procesiniai dokumentai ir informacija apie bylos eigą registruojami skirtingai. „Mokymų metu dalyviai bus supažindinti ir su naujausia Duomenų registravimo tvarkos versija, kuri padės suvienodinti dokumentų registravimą LITEKO sistemoje ir nustatys vienodus standartus visiems teismams, – pabrėžia A. Girnius.

Be minėtų tikslų LITEKO mokymais siekiama formuoti teismo darbuotojų savarankiško mokymosi įgūdžius, taikant nuotolinį mokymą. Tai sąlygoja nuolat vykstantis LITEKO tobulinimas ir naujų sistemos galimybių diegimas.

Darbo su LITEKO mokymų ciklas iki 2011 m. liepos 1 d. keliaus per didžiausius Lietuvos miestus – Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Panevėžį ir Šiaulius. Jų metu bus apmokyta 850 teismų ir Nacionalinės teismų administracijos darbuotojų.

LITEKO sistemoje kaupiama informacija apie kiekvieną teismuose nagrinėjamą bylą, čia galima atlikti greitą teismo procesui reikalingų dokumentų ir duomenų paiešką. LITEKO pagalba bylos skirstomos kompiuterine programa, internete skelbiami teismų posėdžių tvarkaraščiai, teismų sprendimai bei bylų nagrinėjimo ataskaitos.

Darbo su LITEKO mokymai vykdomi įgyvendinant Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos Respublikos teismų ir Nacionalinės teismų administracijos personalo bendrieji ir specialieji mokymai kvalifikacijai tobulinti“.

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus