lt
En

Teismų sistemos naujienos

Trijų teismų vadovybė mokėsi kokybės vadybos principų

2013.10.15

Jau ne vienerius metus teismai sistemingai dirba, kad teismų paslaugos jomis besinaudojantiems asmenims būtų teikiamos kuo kokybiškiau. Orientuodamasi į visuomenės poreikius ir siekdama trumpinti procedūrų atlikimo laiką, teismų vadovybė gilinosi į kokybės vadybos principus.
 
Pirmuosiuose mokymuose 33 asmenys iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Lietuvos vyriausiojo administracinio, Klaipėdos miesto apylinkės teismų ir Nacionalinės teismų administracijos sėmėsi žinių, kaip darbuotojų įsitraukimą, individualius gebėjimus paversti maksimaliomis galimybėmis organizacijos tikslams pasiekti. Dėstant pagrindinius kokybės vadybos principus, aiškinta, kaip nustatyti tikslus ir procesus, juos įgyvendinti, stebėti procesą ir vėliau pamatuoti pasiektus rezultatus.
 
,,Veiksmingi sprendimai kiekvienoje įstaigoje ar organizacijoje remiasi duomenų ir informacijos analize, o ne vien asmenine gyvenimiška patirtimi. Vokietijos, SuomijosŠvedijos, Nyderlandų teismuose jau gerą dešimtmetį sėkmingai įgyvendinamos kokybės vadybos iniciatyvos. Tikimės, kad aukščiausios grandies teismų įsitraukimas į Nacionalinės teismų administracijos inicijuotą kokybės vadybos sistemų diegimo projektą sudarys prielaidas inovatyvių kokybės vadybos metodų praktiniam taikymui Lietuvos teismuose ”, – po pirmųjų mokymų sakė Projekto vadovė Indrė Gylytė-Valienė.
 
Pasak projekto vadovės, teismų vadovų noras tobulėti, kaip galima racionaliau organizuoti administracinį teismo darbą, pasitelkiant vadybos praktikoje pasiteisinusius valdymo, veiklos planavimo, jos matavimo būdus bei priemones, paskatino juos domėtis tarptautiniais kokybės vadybos standartais.
 
Teismų vadovybės mokymuose diskutuota apie klientų pasitenkinimą, jo matavimą ir prevencinius veiksmus. Artimiausiuose mokymuose spalio 24–25 d. vyks Panevėžio apygardos, Pasvalio rajono apylinkės, Panevėžio miesto apylinkės, Kauno apygardos administracinio, Klaipėdos miesto apylinkės, Lietuvos vyriausiojo administracinio, Lietuvos Aukščiausiojo, Kauno apygardos teismų ir Nacionalinės teismų administracijos paskirtų vadovybės atstovų kokybei mokymai.
 
Kokybės vadybos mokymai rengiami pagal projektą „Lietuvos Respublikos teismų ir Nacionalinės teismų administracijos kokybės valdymo modelių diegimas bei jų sertifikavimas“. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų, skirtų 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 4 prioriteto „Administracinių gebėjimų stiprinimas ir viešojo administravimo efektyvumo didinimas“ įgyvendinimo priemonei „Viešųjų paslaugų kokybės iniciatyvos”.

Įvykių ir renginių kalendorius

Balandis 2021
P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

2021.04.30  |  10:00

1 2

Naujienų prenumerata

Sekite mus