Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Vilniaus apygardos administraciniame teisme svečiavosi kolegos iš Lenkijos

Vilniaus apygardos administraciniame teisme svečiavosi kolegos iš Lenkijos
2021.09.20

Vilniaus apygardos administraciniame teisme praėjusią savaitę lankėsi Balstogės (Lenkija) apygardos administracinio teismo atstovų delegacija.

Šio teismo kanclerei Joanai Varakomskai, teismo raštinės vedėjo pavaduotojoms Beatai Švietochovskai ir Anai Bazydlo buvo aprodytos teismo patalpos, viešnios supažindintos su raštinės darbu, joms papasakota apie bylų nagrinėjimo tvarką Vilniaus apygardos administraciniame teisme.

„Lietuvos ir Lenkijos teismų bendradarbiavimas padeda abiejų valstybių teisminėms institucijoms keistis gerąja patirtimi, mokytis iš kolegų ir tobulėti. Tokių pažintinių vizitų metu galime geriau pažinti kitų šalių teisinę sistemą bei teismų darbo kasdienybę“, – susitikusi su svečiais sakė Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkė Jolanta Malijauskienė.

Kolegoms iš Balstogės buvo ypač įdomu stebėti nuotolinį teismo posėdį, kurie tapo dažni pandemijos metu, susipažinti su Lietuvos teismų teikiamomis elektroninėmis paslaugomis, raštinės funkcijomis ir kasdieniu darbu.

Viešnios taip pat apsilankė Vilniaus apygardos administracinio teismo muziejuje, ten apžiūrėjo archyvines nuotraukas, senas teisėjų mantijas. Joms buvo papasakota apie teismo bendradarbiavimą su Trečiojo amžiaus universitetu bei teismo darbuotojų dalyvavimą įvairiose socialinėse akcijose.

Balstogės teismo atstovai Vilniaus apygardos administracinio teismo darbuotojams pristatė ir Lenkijos teismo darbą.

Kolegoms iš Lenkijos buvo surengta ekskursija po sostinės senamiestį, jie svečiavosi ir Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmuose bei Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme.

Bendradarbiavimo sutartis tarp Vilniaus apygardos administracinio teismo ir Balstogės apygardos administracinio teismo buvo pasirašyta 2018 m. rudenį. Kasmet keičiamasi delegacijomis, dalijamasi patirtimi ir gerąja praktika. Anksčiau Vilniaus apygardos administraciniame teisme lankėsi Lenkijos teisėjų delegacija, o Balstogės teismo darbuotojai čia svečiavosi pirmą sykį.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žinaisklaidai:

Audris Kutrevičius
Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininko
padėjėjas ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (8 5) 264 1270, mob. tel. (8612) 49869
El. paštas  audris.kutrevicius@teismas.lt

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Gruodis 2021
P A T K P Š S
29 30 1 2 3

2021.12.03  |  09:00

4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Sekite mus